Krásné emoce Jihokorejců. Chvíle hrůzy vystřídaly obrovské oslavy

Fotbal píše krásné a emotivní příběhy a opět se to ukázalo. Finále skupiny H bylo napínavé do poslední vteřiny a nakonec nabídlo velkou radost hráčů Jižní Koreje a smutek u Uruguaye. Tým kolem hvězdného Sona čekal po výhře nad Portugalskem několik minut na výsledek souběžného duelu. Následně se mohlo začít slavit.

Jižní Korea sice s Portugalskem již od páté minuty prohrávala, ale nakonec vyrovnala a v nastavení druhého poločasu rozhodla o výhře nad favorizovaným týmem. V souběžném utkání Uruguay vedla nad Ghanou 2:0 a v tento moment postupovali Jihokorejci.

Týmu kolem Luise Suaréze v ten moment chyběla jediná branka na postup, ale ta nakonec nepřišla. Jihokorejci dlouho čekali v kruhu, než skončí dlouhé nastavení v duelu Uruguay – Ghana. Nekonečné chvíle pak skončily a tým kolem Sona se radoval z postupu do osmifinále.