Zahraničí

Pelé zůstává v nemocnici, prodělal zánět dýchacích cest

Pelé zůstává v nemocnici, prodělal zánět dýchacích cest
Zdroj: Profimedia

Brazilská fotbalová legenda Pelé, který byl tento týden hospitalizován kvůli probíhající léčbě rakoviny, prodělal infekci dýchacích cest. Jeho stav je podle lékařů stabilizovaný a celkově se zlepšuje.

Fotbalová ikona (82), jejíž zdravotní stav se v posledních letech vlivem vážného onemocnění zhoršil, byla v úterý kvůli otokům a poruchám příjmu potravy hospitalizována v nemocnici v São Paulu, aby lékaři přezkoumali úspěšnost chemoterapie, kterou podstupuje od operace nádoru tlustého střeva v září 2021, uvádí agentura AFP.

"Lékařský tým u něj diagnostikoval infekci dýchacích cest, která se léčí antibiotiky," uvedla nemocnice v prohlášení. "Pacientova reakce byla adekvátní a zůstává na standardním pokoji, nikoli na jednotce intenzivní péče," dodali lékaři.

Související obsah

"Je stabilizovaný a jeho zdravotní stav vykazuje celkové zlepšení. V následujících dnech zůstane v nemocnici, aby pokračoval v léčbě." Pelé se na veřejnosti objevuje stále vzácněji, ale na sociálních sítích je stále aktivní.

Ve čtvrtek na instagramu poděkoval svým fanouškům za vzkazy a zveřejnil fotografii z fotbalového mistrovství světa v Kataru, kde se jeho obraz promítal na mrakodrap.

"Je vždycky příjemné dostávat takové pozitivní zprávy. Děkuji Kataru za tuto poctu a všem, kteří mi posílají dobré vibrace!" napsal a svůj pobyt v nemocnici popsal jako rutinní návštěvu.

Před pátečním zápasem pětinásobných mistrů světa z Brazílie proti Kamerunu se Pelé dočkal dalších vzkazů a podpory. Fanoušci na stadionu Lusail drželi obří zelenožlutý transparent s fotografií Pelého v jeho ikonickém dresu s číslem 10 a vzkazem "Brzy se uzdrav". Stejný vzkaz byl vyvěšen i na ulici před stadionem.

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události