Fotbal

Brazílie je i po prohře top favoritem MS. Cestu má umetenou. Tipnete si vítěze?

Brazílie je i po prohře top favoritem MS. Cestu má umetenou. Tipnete si vítěze?
Brazilští fanoušci | Zdroj: Profimedia

Mistrovství světa v Kataru dospělo do své osmifinálové fáze. Základní skupiny nabídly mnoho překvapení, když jsou z turnaje venku reprezentace Německa, Belgie nebo Dánska, na jejichž úkor postoupily země, od kterých se to tak úplně nečekalo. Koho tipujete na vítěze? Je to Brazílie, která taktéž nečekaně klopýtla na závěr skupiny, nebo někdo jiný?

Před turnajem byla největším favoritem mistrovství světa Brazílie, což alespoň dle sázkových kanceláří stále platí. Vsadit si na ni můžete v kurzu lehce přes 3. Kanárkům pomáhá i fakt, že minimálně cestu do semifinále má papírově umetenou. V osmifinále se utká s Jižní Koreou a mezi nejlepší osmičkou na ně čeká Japonsko, nebo Chorvatsko. Až poté může narazit na opravdu těžkého soupeře v podobě Argentiny. 

Právě Messi a spol. jsou nyní podle českých bookmakerů pasováni do role druhého největšího favorita turnaje, když předstihli Francii. Pomáhá tomu i fakt, že i oni mají minimálně cestu do osmifinále relativně snadnou. V osmifinále se střetnou s Austrálií, se kterou by si měli snadno poradit, a ani čtvrtfinálový soupeř v podobě Nizozemska, nebo USA by neměl být pro Jihoameričany nic neřešitelného. Pokud by Brazílie i Argentina splnily role favorita, můžeme se těšit na reprízu loňského finále Copa América, které vyhráli Argentinci 1:0 díky gólu Angela Di Maríi. 

Související obsah

​I na druhé straně pavouka najdeme velmi silné vyzyvatele, a to především z řad evropských týmů. Už ve čtvrtfinále může dojít k velmi atraktivnímu duelu mezi Francií a Anglií nebo k bitvě o Pyrenejský poloostrov v podání Španělska a Portugalska. To vše ale za předpokladu, že evropští giganti splní roli favorita. 

Jak celý turnaj dopadne, si můžete natipovat v tomto prediktoru a následně v anketě hlasovat, kdo se stane fotbalovými mistry světa v roce 2022.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události