MS ve fotbale 2022

Neymar by mohl hrát už v osmifinále, Brazilci však přišli o jinou hvězdu

Neymar by mohl hrát už v osmifinále, Brazilci však přišli o jinou hvězdu
Zraněný Neymar si se Švýcarskem nezahraje | Zdroj: Profimedia

Brazilce na MS trápí zranění. Aktuálně jsou na marodce Alex Sandro, Danilo a Neymar. Ti by však mohli být k dispozici již pro nejbližší zápas. Naopak nově se zranili Gabriel Jesus a Alex Telles, kteří mají problémy s kolenem a na MS si už nezahrají.

Podle brazilského doktora existuje šance, že se Neymar objeví na hřišti už v osmifinálovém zápase proti Jižní Koreji. Brazilský útočník se zranil už v prvním zápase skupiny proti Srbsku. Má poraněné vazy v kotníku, ale přesto by si prý mohl zahrát už v pondělí.

Trenér Tite hned po zápase se Srbskem prohlašoval, že Neymar si ještě na MS určitě zahraje. Brazilští fanoušci doufají, že má pravdu a Neymar bude k dispozici co nejdříve. 

Neymar není jediným hráčem, který Brazilcům chybí. Zraněni jsou také Alex Sandro a Danilo. "Pokud jde o Neymara a Alexe Sandra, myslíme si, že čas je na naší straně, mohli by hrát," řekl týmový doktor Rodrigo Lasmar podle Eurosportu.

"Počkejme si, jak to bude vypadat. Ještě nezačali trénovat s míčem. Bude důležité, jak na tom budou potom a podle toho se rozhodneme," dodává brazilský doktor. "Jestli bude vše v pořádku, Neymar by měl hrát."

Související obsah

​Kdo už si naopak jistě nezahraje, je Gabriel Jesus. V posledním zápase proti Kamerunu musel být střídán kvůli problémům s kolenem. "Gabriel Jesus si po zápase stěžoval na bolest v pravém koleni a zítra půjde na vyšetření," vyjádřil se k jeho zranění týmový doktor Lasmar.

Podle brazilského serveru Globo si zranění vyžádá měsíční rekonvalescenci. Dokonce je možné, že Jesus bude muset na operaci a mohl by chybět ještě déle. Je tak jasné, že kromě absence ve zbytku zápasů na MS se bez něj bude muset obejít také Arsenal.

V posledním zápase Brazilců se zranil i Alex Telles, který má stejně jako Jesus problém s kolenem a na MS si nejspíše také nezahraje.

Podívejte se na sestřih zápasu Brazilců s Kamerunem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události