Fotbal

Špatné zprávy: Slavný Pelé je v kritickém stavu. Lékaři mu nedávají naději

Stav legendárního fotbalisty Pelého je kritický. Lékaři zastavili chemoterapii, protože jeho tělo na ni nereagovalo v boji proti rakovině střev. 82letý Brazilec byl podle webu Daily Mail přemístěn na oddělení paliativní péče v São Paulu, kam míří pacienti v terminálním stádiu, jelikož šance na jejich vyléčení jsou mizivé.

Zdravotní stav Pelého se zhoršil. Od konce listopadu je opět v nemocnici, protože má otoky po celém těle, problémy s příjmem potravy, srdcem a trápí ho i duševní zdraví. Anglický web Daily Mail nyní přišel s informací, že lékaři zastavili chemoterapii, protože Pelého tělo na ni nereaguje a rakovina střev se nelepší. Následně měl být přesunut na oddělení paliativní péče v nemocnici Alberta Einsteina v São Paulu. Zde jsou umístěni pacienti v terminálním stádiu, kdy se s nimi chodí loučit nejbližší.

82letý Brazilec nyní dostává pouze léky na zmírnění bolesti. Nebude dále podrobován invazivním testům ani léčbě. Přitom ve čtvrtek přišly z Brazílie zprávy, že je Pelé ve stabilním stavu a jeho dcera Kely trvala na tom, že není důvod k poplachu. Nyní je ale, zdá se, všechno jinak. 

Na legendárního Brazilce si vzpomněli i fanoušci národního týmu na mistrovství světa v Kataru, když na jeho počest připravili speciální choreo, kde mu přejí, ať se brzy uzdraví:

Choreo na počest Pelého | Zdroj: Profimedia

Související obsah

​Pelé je považován za jednoho z nejlepších fotbalistů všech dob. S Brazílií vyhrál třikrát mistrovství světa. Za svou kariéru vstřelil 1 284 gólů. Po skončení profesionální kariéry obdržel Mezinárodní cenu míru a zahrál si také ve filmu, kdy například ztvárnil postavu útočníka z Trinidadu a Tobaga. 

Na Pelého si vzpomněli i organizátoři turnaje v Kataru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události