šipky

Zajímavé jméno na šipkařském MS. Zahraje si tam bývalý baseballista

Zajímavé jméno na šipkařském MS. Zahraje si tam bývalý baseballista
Americký šipkař Leonard Gates si zahraje na šipkařském MS | Zdroj: Profimedia.cz

Za necelé dva týdny začíná šipkařská akce číslo jedna – mistrovství světa v Alexandra Palace. Mimo dvou českých hráčů fanoušci uvidí i Američana Leonarda Gatese, který má velmi zajímavý příběh. Dříve totiž hrál baseball a k šipkám se dostal celkem náhodou.

Aktuální světovou jedničkou je velšský rodák Gerwyn Price, který v minulosti hrával rugby. Na blížícím se světovém šampionátu ovšem nebude jediným šipkařem, který má minulost v jiném sportu. 

Gates zahájil svou sportovní kariéru jako baseballový nadhazovač v nižší lize, čerstvě po ukončení vysoké školy v 90. letech. Hrál za týmy Abilene Prairie Dogs, Massachusetts Mad Dogs, Catskill Cougars či Nashua Pride. Kariéru ukončil v roce 2001.

"Miluji baseball. Strašně mě bavilo dělat to, co mám rád. Tehdy jsem byl na vrcholu světa," řekl Gates pro oficiální web PDC. "Rozhodně jsem měl ambice stát se hráčem první ligy. Je snadné se tam dostat, ale je těžké se tam udržet," dodal Američan. 

Související obsah

​Šipky prý začal hrát v roce 1994, ale začal na softech. Následně si ale zkoušel také steelové šipky. "Prvními třemi šipkami jsem trefil 140 a řekl jsem si, že se mi to líbí," říká s úsměvem na tváři Gates. 

Gates se na turnaj číslo jedna kvalifikoval již v červnu, když ovládl mistrovství Severní Ameriky ve slavné Madison Square Garden. V prvním kole jej čeká také kvalifikant, kterým bude Nizozemec Geert Nentjes. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události