šipky

Češi znají soupeře na MS: Sedláček i Gawlas mají přívětivý los

Češi znají soupeře na MS: Sedláček i Gawlas mají přívětivý los
Karel Sedláček a Adam Gawlas | Zdroj: Se svolením Karla Sedláčka

V pondělí proběhl los prvního kola šipkařského mistrovství světa organizace PDC, které se již tradičně koná v prosinci a v lednu. Na akci míří dva nejúspěšnější Češi současnosti – Adam Gawlas a Karel Sedláček. Oba mají přívětivý los, který by jim mohl přiřknout postup do druhého kola.

Nejprestižnější šipkařský turnaj roku startuje 15. prosince a vítěze fanoušci poznají na začátku ledna. Titul obhajuje skotská ikona Peter Wright a hrát se bude již tradičně v populární Alexandra Palace v Londýně. 

V pondělí večer proběhl los, který rozhodl o soupeřích pro Karla Sedláčka a Adama Gawlase v úvodním kole turnaje. Mladší z dvojice se utká proti Velšanovi Burnettovi, který je v žebříčku na 116. místě. Pětapadesátiletý šipkař se představuje především na turnajích Player Championship, před měsícem Gawlase zdolal 6:2.

Související obsah

V případě výhry by šel na šestnáctku PDC žebříčku Ryana Searleho. Sedláček půjde do boje s Australanem Raymondem Smithem, který na posledním MS došel až do osmifinále, kde ale nestačil na Mervyna Kinga. Kdyby Zlej Kája postoupil, šel by na Dirka van Duijvenbodeho. 

V minulém roce se na MS představil Čech Roman Benecký:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události