Fotbal

Zápas číslo 1000 pro Messiho: Jubilejní gól i přiblížení se k vysněnému cíli

Lionel Messi oslavil jubilejní utkání jubilejní brankou. Slavný argentinský fotbalista dostal svůj celek aktivní hrou do čtvrtfinále světového šampionátu, kde se utkají s Nizozemskem. Messi se v tisícím zápase prosadil celkově 789. gólem ve své kariéře. Opravdu astronomická čísla.

Nepovede se mnoha hráčům, že odehrají ve své fotbalové kariéře tisíc utkání. Lionel Messi je ale mimořádný hráč. Proti Austrálii naskočil k tomuto jubilejnímu milníku a opět byl hlavním strůjcem úspěchu své rodné Argentiny. 

Když nastupoval do svého tisícího utkání v kariéře, tak měl na svém kontě 788. gólů. Nebyl by to ale Lionel Messi, aby toto číslo nevylepšil. V nudném prvním poločase poslal Argentinu do vedení krásnou střelou z vápna. 

Lionel Messi se raduje z branky v tisícím zápase kariéry | Zdroj: Profimedia.cz

​Člověk by řekl, že rodák z Rosaria dokázal už všechno. Není ovšem náhodou, že se aktuálně hráč PSG nachází pod tlakem hlavně od lidí ze své země. Messi brankou proti Austrálii vstřelil vůbec první gól v play-off světového šampionátu. Jeho Argentina nakonec postoupila do čtvrtfinále.

Hned 672 gólů vstřelil v hlavním týmu Barcelony, kde přidal i neuvěřitelných 303 asistencí. Naprosto raritní číslo, které je pro každého jedince něco šíleného. 94 branek dal za svou rodnou Argentinu a dvě desítky zásahů má také v dresu PSG.

Související obsah

Když se mluví o těchto neuvěřitelných číslech, jdou k sobě také odpovídající trofeje. Sedm Zlatých míčů pro nejlepšího hráče světa mluví samo za sebe, nikdy nikdo tuto trofej nezískal vícekrát. Čtyřikrát vyhrál Ligu mistrů, desetkrát LaLigu a osmkrát španělský pohár. Individuálních úspěchů má další desítky. 

Jediná trofej mu může zařídit totální nesmrtelnost. Jedná se o specifický pohár, který před ním vyhrál například právě Diego Maradona. Třeba bude mít pětatřicetiletý fenomén šanci letos, se svým týmem postoupil do čtvrtfinále, a tak může snít o tom, co mu nejvíce chybí. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události