Fotbal

Pelé poslal vzkaz z lůžka: Jsem silný a cítím naději. Vaše láska mě posiluje

Pelé poslal vzkaz z lůžka: Jsem silný a cítím naději. Vaše láska mě posiluje
Pelé | Zdroj: Profimedia.cz

V sobotu odpoledne zasáhla všechny fotbalové fanoušky smutná zpráva. Podle brazilských médií byl legendární fotbalista Pelé přemístěn na oddělení paliativní péče, což nevěstí vůbec nic dobrého. 82letý Brazilec ale poslal skrze své sociální sítě vzkaz, kde své příznivce uklidňuje a ubezpečuje, že ještě bude bojovat.

Zdravotní stav Pelého je velmi vážný. Kromě dlouhodobého boje s rakovinou střev se potýká také s otoky po celém těle, problémy s příjmem potravy, srdcem a trápí jej také duševní zdraví. Lékaři prý také zastavili chemoterapii, která přestala účinkovat, a přesunuli legendárního fotbalistu na oddělení paliativní péče. Odtud poslal Pelé svým fanouškům vzkaz prostřednictvím svého účtu na instagramu. 

"Kamarádi, chtěl bych, abyste byli klidní a pozitivní. Jsem silný, cítím naději a dodržuji léčbu jako obvykle. Chci poděkovat celému lékařskému a ošetřovatelskému týmu za veškerou péči, které se mi dostalo," napsal na úvod. "Věřím v Boha a každé poselství lásky, které se mi od vás po celém světě dostalo, mě naplňuje energií. Sledujte Brazílii na mistrovství světa!" vyzval na závěr své fanoušky. 

Související obsah

​Pelému se v posledních dnech dostává podpory po celém světě. Vzpomněli si na něj také brazilští fanoušci přímo na tribunách, kteří vyvěsili obří transparent s nápisem "Brzy se uzdrav". Speciální výzdobu si pro něj připravili i organizátoři turnaje v ulicích Kataru. Během tiskových konferencí o něm mluvili i hráči, například kapitán Anglie Harry Kane. "Nejprve mu chci poslat naše pozdravy a popřát jemu a celé jeho rodině hodně sil. On byl inspirací pro tento sport, neuvěřitelný fotbalista i člověk. Je smutné slyšet tyto zprávy, nejen pro mě, ale i pro celou Anglii."

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Pelé (@pele)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události