MS ve fotbale 2022

Messi a spol. oslavili výhru ve velkém stylu. Spoustu objetí a zpíval celý stadion

Fotbalisté Argentiny dál žijí svůj sen, že poprvé od roku 1986 vyhrají mistrovství světa. Další důležitý krok k tomu udělali v osmifinálovém zápase s Austrálií, kterou porazili 2:1. Po utkání to společně se svými fanoušky náležitě oslavili. I přes to, že se jednalo o "povinnou" výhru, neubránili se hráči velkým emocím. Teď se už ale Messi a spol. plně soustředí na duel s Nizozemskem.

Po úvodní šokující prohře se Saúdskou Arábií si Argentina připsala v Kataru třetí výhru v řadě. Díky ní postoupila do čtvrtfinále mistrovství světa, ale nebyla to tak snadná práce, jak se před zápasem očekávalo. V závěru utkání se museli bát o výsledek, když australský mladík Garang Kuol mohl v poslední minutě nastavení vyrovnat. Po závěrečném hvizdu veškeré napětí z Jihoameričanů spadlo, a tak mohli postup na hřišti náležitě s fanoušky oslavit. 

Na stadion si našlo cestu 45 032 diváků a většina z nich byli Argentinci, kteří po utkání rozhodně nikam nespěchali. Když rozhodčí zapískal naposledy do píšťalky, spustili hromové chorály, ke kterým se po chvíli vzájemného objímání připojili i hráči. Atmosféra na hřišti a tribunách byla vskutku parádní na to, že se jednalo "pouze" o postup do čtvrtfinále. Pokud by se Argentině podařilo celý turnaj vyhrát, máme se asi na co těšit. 

Související obsah

​Nyní už se ale trenér a hráči Argentiny plně soustředí na zápas s Nizozemskem. "Bude to velmi krásný zápas mezi dvěma tradičními týmy. Bohužel jeden z nich bude muset vypadnout, ale my doufáme, že budeme ti, kteří postoupí," řekl trenér Lionel Scaloni na tiskové konferenci po zápase. Nyní se těší, že bude moci vyzvat Louise van Gaala. "Je to legenda. Jsem hrdý, že se s ním můžu setkat. Víme, kolik toho ve fotbale dokázal a kolik lidí se ho snažilo napodobit," řekl kouč Argentiny. 

Že čeká Argentinu opravdu těžký zápas, si uvědomuje i Messi, který ve svém jubilejním tisícím zápase v kariéře byl vyhlášen hráčem utkání. "Teď nás čeká opravdu těžký zápas s Holandskem, které hraje velmi dobře. Mají skvělé hráče i trenéra, bude to tvrdý boj," řekl novinářům. "Jsme na mistrovství světa. Pokud to bylo doteď těžké, nyní to bude ještě těžší," dodal sedminásobný vítěz Zlatého míče. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události