MS ve fotbale 2022

Nizozemská kometa by mohla přestoupit již v zimě. Zájem má slavný klub z Anglie

Nizozemská kometa by mohla přestoupit již v zimě. Zájem má slavný klub z Anglie
Nizozemský útočník Cody Gakpo | Zdroj: Profimedia.cz

Nizozemský útočník Cody Gakpo na letošním MS ve fotbale září a se třemi brankami je nejlepším střelcem svého týmu na turnaji. Velký zájem o něj projevil Manchester United, který jej chce přivést již letos v zimě.

Manchester United je připraven v lednu získat nizozemskou hvězdu z mistrovsví světa Codyho Gakpa. Útočníkovi PSV Eindhoven se na světovém šampionátu velmi daří a svými třemi góly v základní skupině zařídil Nizozemcům postup do vyřazovací fáze. 

Není proto divu, že po něm pokukují týmy z nejlepších lig Evropy. United se o třiadvacetiletého hráče zajímali už v létě, ale po podepsání Antonyho už dalšího útočníka nepřivedli. Rudí ďáblové nedávno rozvázali smlouvu s Cristianem Ronaldem a další forvard by se jim mohl hodit. Týmy ještě o přestupu jednat nezačaly, ale trenér United Erik ten Hag a Gakpo mají stejné agenty, takže by mohlo snadno dojít k dohodě. 

Gakpo má v PSV smlouvu až do roku 2026, ale mělo by mu být umožněno odejít, pokud někdo nabídne adekvátní částku. Klub z Eindhovenu si svého hráče cení na 50 milionů liber (1,4 miliardy korun).

Související obsah

​​Nizozemský útočník byl blízko přestupu do Premier League, ale smlouvu s Leedsem nakonec nepodepsal. Nyní se o něj zajímají také Everton, Southampton nebo West Ham.

Spoluhráč Gakpa v národním týmu a obránce Liverpoolu Virgil van Dijk si myslí, že má Gakpo na lepší klub, než je v současnosti Manchester United: "Jsou Manchester United a Real Madrid v současnosti na stejné úrovni?" vyjádřil své pochybnosti van Dijk.

Podívejte se na gól Gakpa proti Kataru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události