MS ve fotbale 2022

Angličtí fanoušci se bojí vyřazení. Může za to děsivé prokletí

Angličtí fanoušci se bojí vyřazení. Může za to děsivé prokletí
Fotbalisté Anglie slaví gól | Zdroj: Profimedia

Již v neděli se porvou na katarském pažitu o postup do čtvrtfinále fotbalisté Anglie a Senegalu. Evropský celek je samozřejmě velkým favoritem a má obří ambice. Někteří fanoušci z Britského souostroví se vidí již ve finále, jiné zase děsí jedno velké prokletí.

Společně s Marokem a Nizozemskem získali fotbalisté Anglie největší počet bodů v základních skupinách. Měli ale nejlepší skóre a fanoušci jim věří. Děsí je ale prokletí vysílatele večerního zápasu se Senegalem. 

Nedělní duel s africkou zemí totiž vysílá televize ITV, která má při zápasech Albionu na MS opravdu mizernou úspěšnost. Jen 13 % zápasů skončilo výhrou anglické reprezentace. Bilance je 2-6-7. Naopak BBC má úspěšnost 75 % a bilanci 12-1-3.

https://twitter.com/andrew_raeburn/status/1599352711488581632

Příznivci stanice ITV viděli anglickou výhru naposledy v roce 2018, kdy Anglie v osmifinále zdolala Kolumbii na penalty. Letos BBC vysílalo obě výhry Anglie v základní skupině, stanice ITV byla u remízy s USA. 

Související obsah

Nervózní jsou i fanoušci na sociálních sítích. "Dnes večer nás zasáhne prokletí ITV, že ano?" napsal jeden z nich. "Prokletí ITV je skutečné. Anglie nevyhrála žádný z posledních deseti zápasů na mistrovství světa v normálním hracím čase, když byl zápas na ITV," dodal další. 

Poslední zápas Anglie vyhrála 3:0 nad Walesem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události