Další sporty

Fanoušci si zaslouží jednoho šampiona, říká Fury. Porazit chce Joyce i Usyka

Fanoušci si zaslouží jednoho šampiona, říká Fury. Porazit chce Joyce i Usyka
Tyson Fury | Zdroj: Profimedia

Boxer Tyson Fury si v sobotu večer připsal už 33. výhru v kariéře, díky čemuž obhájil titul mistra světa v těžké váze organizace WBC. Proti Dereku Chisorovi neměl vůbec žádný problém, a tak se začal hned porozhlížet po konkurenceschopnějším soupeři, aby se stal nesporným šampionem. V úvahu připadají Oleksandr Usyk a Joe Joyce, kteří jsou stejně jako Fury dosud neporažení.

Všichni tři boxeři drží obdivuhodnou bilanci. Fury se v ringu představil celkem 34krát, z čehož si připsal 33 výher. Pouze jednou dokázal soupeř s obrem z britských ostrovů remizovat. Usyk a Joyce sbírali pouze výhry. Prvně jmenovaný vyprovodil svého soupeře 15krát a Joyce uspěl 20krát. 

"Jsem ochoten a připraven si vzít do ringu Usyka, ať by to bylo v Saúdské Arábii, nebo ve Spojeném království. Dejme fanouškům jednoho šampiona, jedno jméno, jednu tvář. Usyk není boxer, se kterým se dá snadno vypořádat. Je štíhlý, dobře se pohybuje a je v dobré formě. Těším se na výzvu," řekl Fury po výhře nad Chisorou. 

Usyk ale není pro Furyho jedinou možností. "Pokud se nebudeme moci z jakéhokoli důvodu utkat, vyzvu ve Wembley Joea Joyce," vzkázal Usyk, který tak jako tak chce zdolat oba své rivaly. "Lidé se mě ptají, kdo je tvrdší bojovník. Myslím, že to je Joyce," dodal Fury. 

Související obsah

​Fury se chtěl v sobotu utkat s Anthonym Joshuou, ale to nevyšlo. Už ani neočekává, že k tomu někdy dojde. "Chci bojovat se skutečnými muži, kteří pro mě budou znamenat skutečnou výzvu. Usyk za mnou přišel a podíval se mi do tváře. Já s Joshuou žijeme ve stejné zemi, ale viděli jste někdy, aby to udělal?" řekl šampion těžké váhy.

Za skutečného soupeře Fury Joshuu nepovažuje. "V žebříčku těžké váhy máte čtyři jedničky. Jsem to já a pak Usyk, Joyce a Deontay Wilder. Kdo z nich je nejlepší, si můžete vylosovat v klobouku.

Promotér Frank Warren doufá, že příštím soupeřem Furyho bude Usyk. "Usyk a Joyce jsou skvělí bojovníci, ale já bych byl spokojený, kdyby to byl Usyk. Chtěl bych, aby Tyson dokázal, že je nejlepším boxerem v těžké váze na světě.

Takto si Tyson Fury na jaře poradil s Dillianem Whytem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události