APLIKACE TN.CZ
Další sporty

Neporažený šampion Usyk končí. Vzdal se všech pásů a chystá se na poslední boj

Neporažený šampion Usyk končí. Vzdal se všech pásů a chystá se na poslední boj
Oleksandr Usyk | Zdroj: Profimedia

Nastává konec jedné velké boxerské éry. Šampion těžké váhy Oleksandr Usyk oznámil, že se vzdává všech svých titulů a do ringu už se vrátí jen na jeden poslední zápas.

Dnes je pátek, počasí je krásné a je dobrý den na to oznámit, že se chci vzdát všech pásů, které momentálně držím. Chci je uvolnit, aby kluci, kteří jsou další na řadě, o ně mohli boxovat. Přátelé, vzdávám se pásů, ale ze sportu neodcházím, protože mě ještě čeká poslední tanec,“ oznámil v pátek večer šampion těžké váhy na sociálních sítích.

Je to dobře promyšlené rozhodnutí, které věřím, že mi otevře nové možnosti. Není to konec příběhu, pokračování ještě přijde,“ napsal k videu a poté přidal ještě jeden příspěvek.

Uvolňuji své sjednocené WBA, IBF a WBC tituly v těžké váze před vstupem do ringu ke svému poslednímu zápasu,“ dodal ke svému prohlášení 39letý Ukrajinec.

Usyk měl obhajovat pás WBC proti neporaženému prozatímnímu šampionovi Agitu Kabayelovi z Německa, ale očividně má jiné plány.

Související obsah

​Oleksandr Usyk se stal jedním z nejlepších boxerů historie, v roce 2012 získal zlato na olympijských hrách v Londýně v těžké váze a poté se dal na profesionální box, ve kterém nenašel přemožitele. Bilanci má 25 výher z 25 zápasů, z toho 16 na knokaut. Dokázal sjednotit i obhájit všechny pásy těžké váhy, když dvakrát porazil i Anthonyho Joshuu a Tysona Furyho. S kým a kdy se do ringu podívá naposledy, zatím zůstává otázkou.

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události