Hokej

Co bude s Voráčkem? Manažer klubu přiznal, že možná ukončí kariéru

Co bude s Voráčkem? Manažer klubu přiznal, že možná ukončí kariéru
Jakub Voráček | Zdroj: Profimedia

Je třetím nejproduktivnějším českým hráčem v historii NHL a už nyní je jasné, že se do historických análů zapsal opravdu nadstandardně. Jakub Voráček je ale už měsíc mimo hru a generální manažer Blue Jackets přiznal, že oblíbený český hokejista možná odehrál svůj poslední zápas v NHL.

Jakub Voráček odehrál poslední zápas v NHL přesně před měsícem. Podle novináře Aarona Portzlineho, který píše o celku z Ohia, prodělal český útočník otřes mozku na začátku sezony. 4. listopadu hrál naposledy, v evropském utkání nedohrál kvůli hokejce v jeho obličeji od obránce Hunta. 

Česká hvězda se prý každé ráno chodívala dívat na trénink jeho týmu do Nationwide arény, a to i v době, když byl zraněný. Jak ale příznaky otřesu mozku přetrvávaly, tak jeho návštěvy byly údajně čím dál tím více výjimečné. Tak to píše Portzline. 

Nedávno vedení Blue Jackets oznámilo, že Voráček zůstane mimo hru, protože mu doktoři návrat nedoporučují. Hrát nemá do doby, dokud přetrvávající příznaky neustoupí. Dodali, že zlepšení v blízké budoucnosti neočekávají. 

Související obsah

​V pondělí má kladenský rodák uspořádat tiskovou konferenci a mluvit o své budoucnosti. Generální manažer Jarmo Kekäläinen navíc přiznal, že může dojít k předčasnému ukončení kariéry ryšavého útočníka. "Spíše mám obavy, aby měl normální život," řekl finský manažer.

"Má mladou rodinu. Nejdůležitější je, aby žil normální život," dodává Kekäläinen. Voráček letos naskočil do jedenácti duelů, ve kterých nasbíral šest bodů. V kariéře jich má celkem 806. 

Takto vypadal zatím poslední gól Jakuba Voráčka v NHL:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události