MS ve fotbale 2022

Šokovaný Sterling opustil Katar. Jeho rodina čelila ozbrojenému přepadení

Šokovaný Sterling opustil Katar. Jeho rodina čelila ozbrojenému přepadení
Raheem Sterling v dresu anglické reprezentace | Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalista anglické reprezentace Raheem Sterling nechyběl v osmifinálové bitvě proti Senegalu bezdůvodně. K hráči se totiž dostala zpráva, že jeho rodina musela čelit ve vlastním domě ozbrojenému přepadení. Sedmadvacetiletý útočník tak dostal povolenku od trenéra Southgatea a okamžitě odletěl do Londýna. Prý se vrátí, jakmile to půjde.

Měl se v klidu připravovat na osmifinále proti Senegalu, místo toho se dozvěděl šokující zprávu. Rodina Raheema Sterlinga totiž zažila v době jeho nepřítomnosti v Anglii peklo. Jeho partnerka Paige a tři děti totiž prý čelily ve vlastním domě v Leafy Cobham v Surrey ozbrojenému přepadení. Lupiči prý odnesli předměty za více než 8,5 milionu korun a rodinu pořádně vyděsili. 

Útočník Chelsea tak okamžitě požádal o krátké volno, aby mohl vyrazit do Londýna a svou rodinu zkontrolovat. Trenér Southgate dal jednomu ze svých es zelenou, a Sterling tak okamžitě odletěl. 

"Podpoříme ho a dáme mu tolik času, kolik potřebuje. Nechci ho dostat pod tlak. Někdy fotbal není to nejdůležitější, rodina by měla být na prvním místě," řekl podle deníku Daily Mail o nečekané situaci kouč anglického národního týmu. 

Související obsah

​Že má Sterling podporu celého týmu, uvedl i kapitán Harry Kane. "Naše myšlenky jsou s ním a jeho rodinou. Je to soukromá záležitost, ale nikdy není snadné vidět někoho z vašich spoluhráčů a přátel řešit něco takového," přiznal. Přidal se i Jordan Henderson a s podporou přispěchala řada dalších hvězd minulosti i současnosti, třeba Gary Lineker. 

Kdy se 27letý fotbalista vrátí, tak není vůbec jisté. Přepadení čelil hráč Chelsea už v minulosti a není jediným fotbalistou, kterému se něco podobného stalo. Jen v letošním roce zavítali lupiči k Joau Cancelovi, Paulu Pogbovi či Jessemu Lingardovi. 

Anglie i bez Sterlinga bez problémů porazila Senegal:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události