MS ve fotbale 2022

Dojemný vzkaz od zraněné hvězdy: Balzám na srdce lidí. Jsou na vás hrdí

Dojemný vzkaz od zraněné hvězdy: Balzám na srdce lidí. Jsou na vás hrdí
Sadio Mané | Zdroj: profimedia.cz

Útočník Bayernu Mnichov Sadio Mané měl být na světovém šampionátu v Kataru největší hvězdou Senegalu. Krátce před startem MS se však zranil, a tak nemohl týmu pomoct. Senegalci i bez něj dokráčeli do osmifinále, kde padli s Anglií. Třicetiletý forvard na ně byl i přes porážku velmi hrdý, a tak poslal spoluhráčům dojemný vzkaz.

Stalo se to 8. listopadu v zápase proti Brémám. Sadio Mané už byl myšlenkami na blížícím se šampionátu, v předposledním utkání Bundesligy před reprezentační pauzou se ale zranil, a brány MS mu tak zůstaly uzavřeny. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Sadio Mane (@sadiomaneofficiel)

Senegalu se dařilo i bez největší hvězdy, která se tým snažila i navzdory vlastnímu neštěstí na dálku podpořit. Svěřenci trenéra Alioua Cissého dokázali ve skupině porazit Katar i Ekvádor a postoupili do osmifinále. V něm nestačili na Anglii a po porážce 0:3 se s katarským turnajem rozloučili. 

Maného však výkony jeho spoluhráčů uchvátily, a proto jim poslal přes sociální sítě dojemný vzkaz. "Drazí bratři, lidé jsou na vás velmi hrdí. Důstojně jste bránili národní vlajku a dali balzám na srdce Senegalců," uvedl zkušený forvard.  

Související obsah

​"Pokračujte v učení a hodně štěstí. Vydáme se hledat další trofeje," nastínil, že jakmile se uzdraví, bude za reprezentaci a senegalské úspěchy bojovat zase.

V národním týmu Mané dosud odehrál 93 utkání, v nichž vsítil 34 branek. Navíc se v minulosti stal dvakrát africkým hráčem roku a letos byl klíčovou postavou při vítězství Senegalu v Africkém poháru národů. 

Senegal v osmifinále nestačil na Anglii:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události