Fotbal

Smolná sezona pokračuje. Schicka nejspíš čeká další operace

Fotbalového reprezentanta Patrika Schicka v letošní sezoně provází smůla. Útočník Leverkusenu letos není v takové formě jako loni, a navíc ho srážejí častá zranění. S tím posledním se potýká už měsíc. A není vyloučené, že bude muset absolvovat operaci.

Tři branky v 17 zápasech. S takovou bilancí zakončil Patrik Schick podzimní část sezony. V ní ho zastavila série zranění, kvůli níž se nedostal do patřičné formy. A pro soupeře byl jen stínem snajpra z minulého soutěžního ročníku. 

Se zraněním se český reprezentant potýká i teď, a to už přes měsíc. Naposledy naskočil do soutěžního zápasu 1. listopadu, kdy Leverkusen v Lize mistrů změřil síly s Bruggami. Od té doby nehrál a trénuje pouze individuálně. 

"Je to škoda, protože ho potřebujeme. Ale jeho stav není ideální," uvedl pro magazín Kicker trenér Xabi Alonso. Zranění levého třísla se prý navíc nelepší, proto se začíná spekulovat o operaci, které by se měl 26letý forvard podrobit. Operační zákrok přitom prodělal už v květnu, kdy mu lékaři spravili pravé tříslo. 

Související obsah

​​"Tento týden provedeme další vyšetření, abychom našli správnou cestu. Uděláme vše pro to, aby byl v Gladbachu připravený nastoupit," řekl generální ředitel klubu Simon Rolfes. A doufá, že Schick naskočí do první jarní bitvy, která Leverkusen čeká 22. ledna na hřišti Mönchengladbachu. 

Patrik Schick chyběl v listopadu i české reprezentaci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události