Hokej

Jakub Voráček už letos nejspíš nenastoupí. Zastavilo ho zranění hlavy

Třetí nejproduktivnější Čech v NHL Jakub Voráček letos v této lize už nejspíš nenastoupí. A to kvůli přetrvávajícím problémům po otřesu mozku, který utrpěl v utkání Columbusu s Coloradem, jež se hrálo ve finském Tampere 4. listopadu. Svůj pravděpodobný konec v této sezoně oznámil na pondělní tiskové konferenci.

"Šance, že v této sezoně ještě nastoupím, je velmi nízká," řekl 33letý rodák z Kladna, jenž aktuálně působí v zámoří v dresu Columbusu Blue Jackets. Letos v NHL odehrál pouhých 11 zápasů, ve kterých si připsal šest bodů za jeden gól a pět asistencí. Díky tomu se tak osamostatnil na třetím místě v tabulce nejproduktivnějších Čechů v NHL. Celkově má 806 bodů, čtvrtý Milan Hejduk 805.

V této sezoně nejspíš další nepřidá, jelikož se stále dostává z následků otřesu mozku, který utrpěl 4. listopadu ve finském Tampere, kde se Blue Jackets střetli s Coloradem. Voráček, i když byl zraněný, se chodil pravidelně dívat na tréninky svého týmu do Nationwide Areny. Jenže kvůli zranění chodil čím dál méně.

Související obsah

​Pondělní tisková konference byla tak hodně očekávaná a všichni už se připravovali na to, že Voráček kariéru ukončí definitivně. To se však nestalo a jde "pouze" o možný konec v této sezoně. O konci kariéry se nezmínil. "Samozřejmě se pokusím udělat maximum pro návrat, ale je to dlouhý proces. Teď nevidím chvíli šanci, že bych se v blízké budoucnosti zapojil do hry. Udělám ale vše, co je v mých silách, aby naskočil na led," řekl někdejší reprezentační kapitán zámořským novinářům.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události