MS ve fotbale 2022

Krásné gesto Brazílie. Výhru věnovala těžce nemocnému Pelému

Brazilská fotbalová reprezentace prošla mezi nejlepších osm celků na letošním šampionátu vcelku bez problémů. Osmifinálový zápas s Jižní Koreou zvládla díky famóznímu prvnímu poločasu jednoznačně 4:1. Důležitou výhru věnovala své legendě Pelému, který je ve vážném stavu v nemocnici v Sao Paulu.

Jen co dozněl závěrečný hvizd rozhodčího Turpina, roztáhli brazilští fotbalisté na polovině hřiště velkou plachtu s nápisem Pelé a jeho fotkou, čímž jednomu z nejlepších fotbalistů historie věnovali postup do čtvrtfinále a na dálku mu poslali také sílu v boji s jeho nemocí.

Zdravotní stav Pelého se zhoršil a od konce listopadu je v nemocnici. Tam byl převezen kvůli tomu, že měl otoky po celém těle, problémy s příjmem potravy, srdcem a trápí ho také duševní zdraví. Navíc lékaři zastavili chemoterapie, na které už 82letý Pelé nereagoval a rakovina střev se nelepší.

Související obsah

​V sobotu byl navíc převezen na oddělení paliativní péče. Tam jsou umístění pacienti v terminálním stádiu nemoci. Legendární Brazilec nyní dostává léky na tlumení bolesti. Samotný Pelé ale poslal z nemocnice pozitivní vzkaz. "Kamarádi, chtěl bych, abyste byli klidní a pozitivní. Jsem silný, cítím naději a dodržuji léčbu jako obvykle. Chci poděkovat celému lékařskému a ošetřovatelskému týmu za veškerou péči, které se mi dostalo," napsal na svém instagramu.

"Věřím v Boha a každé poselství lásky, které se mi od vás po celém světě dostalo, mě naplňuje energií. Sledujte Brazílii na mistrovství světa!" dodal. Radost mu jeho milovaný tým jistě udělal a třeba i vítězství nad Jižní Koreou mu zdravotní stav zlepší.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události