Jednou to přijít muselo, Boston doma poprvé prohrál. Pastrňákův gól nestačil

Od začátku sezony byli hokejisté Bostonu na domácím stadionu neporazitelní. V úvodních 14 zápasech si připsali 14 výher. Tuto sérii utnuli až hráči Vegas Golden Knights, kteří v noci na úterý vyhráli 4:3 po nájezdech. Domácím nepomohl ani fakt, že dotáhli tříbrankovou ztrátu.

Hráči Vegas do utkání vstoupili velmi dobře. Už ve druhé minutě se z pravého kruhu střelou z voleje trefil Paul Cotter. O necelé čtyři minuty později už to bylo o dva góly. Po špatné Pastrňákově rozehrávce se k puku dostal Marchessault a upaloval sám na brankáře Swaymana, kterého nadvakrát překonal. Na začátku třetí třetiny se hosté dostali do vedení 3:0, když se trefil podruhé v zápase Cotter.

V tuto chvíli to už s Bruins vypadalo hodně špatně a vše nasvědčovalo tomu, že domácí neporazitelnost skončí. Pastrňák a spol. se ale nevzdali. Ještě do konce druhé třetiny se Bostonu podařilo snížit na rozdíl jediné branky po gólech Marchanda a Pastrňáka. Český útočník vstřelil už svůj 17. gól v sezoně. Na začátku třetí části pak vyrovnal Taylor Hall po přihrávce Marchanda.

​Zbytek základní hrací doby a následné prodloužení už gól nenabídly, a tak o vítězi musely rozhodnout nájezdy. V nich z hráčů Bostonu nikdo neuspěl, včetně Davida Pastrňáka. Jediným úspěšným střelcem byl v páté sérii Reilly Smith z Vegas, čímž dovedl svůj tým k vítězství. A ukončil tak domácí 14zápasovou sérii Bostonu bez prohry.

Velké drama nabídlo také utkání mezi Vancouverem a Montrealem. Hosté vedli po první třetině už 4:0 a vše se zdálo být jasné. Canucks se ale povedl parádní obrat, když brankami ve druhé a třetí třetině otočili na 5:4. Canadiens se ale ještě podařilo utkání zvrátit. Nejdříve v 56. minutě vyrovnal Dvorak a o necelé dvě minuty později poslal hosty do vedení Anderson.

Tím ale drama zdaleka neskončilo. Domácí dostali možnost přesilové hry, kterou v čase 58:35 využil Kuzmenko. A utkání tak zamířilo do prodloužení. V něm po pouhých 13 vteřinách rozhodl ve prospěch Canucks Pettersson, a Vancouver si tak připsal nesmírně důležité dva body, když dotáhl čtyřbrankovou ztrátu.

Noční výsledky NHL:

Philadelphia Flyers –⁠ Colorado Avalanche 5:3

Branky: 8. Sanheim (Laughton, MacEwen), 19. Laczynski (Farabee, P. Brown), 24. DeAngelo (Frost, Hayes), 50. Tippett (Laughton, Provorov), 59. Konecny (Hayes, Sanheim) – 4. Newhook (Makar, MacKinnon), 58. Rantanen (E. Johnson), 59. Newhook (Compher, D. Toews)

New York Rangers –⁠ St. Louis Blues 6:4

Branky: 18. Schneider (Gauthier), 20. Fox (Panarin, Trocheck), 22. Trocheck (Panarin, Trouba), 45. K. Miller (Lafreniere), 49. Lafreniere (Zibanejad), 55. Kreider – 19. Bučněvič (Leddy, Thomas), 21. Tarasenko, 32. Kyrou (Faulk, Barbašev), 33. O'Reilly (B. Schenn, Kyrou)

Boston Bruins –⁠ Vegas Golden Knights 3:4 po nájezdech

Branky: 34. Marchand (Bergeron, Carlo), 40. Pastrňák (McAvoy, H. Lindholm), 44. Hall (Marchand) – 2. Cotter (W. Karlsson, Theodore), 6. Marchessault, 21. Cotter (Ma. Stone, Theodore), rozh. náj. Re. Smith

Edmonton Oilers –⁠ Washington Capitals 2:3

Branky: 22. Kulak (Nugent-Hopkins), 36. McDavid – 28. Eller (Milano), 37. Oshie (D. Strome, Kuzněcov), 48. Dowd (Protas)

Calgary Flames –⁠ Arizona Coyotes 3:2

Branky: 15. Dubé (C. Tanev, Kadri), 18. E. Lindholm (Kadri, Huberdeau), 56. Kadri (Toffoli, Huberdeau) – 34. Gostisbehere (Maccelli, Chychrun), 46. Chychrun (Keller, Gostisbehere)

Vladař (CGY) – 18 zákroků

Vejmelka (ARI) – 24 zákroků

Vancouver Canucks –⁠ Montreal Canadiens 7:6 po prod.

Branky: 37. Garland (Kuzmenko), 39. Michejev (E. Pettersson, Boeser), 45. Horvat (Höglander, Stillman), 46. Michejev (E. Pettersson, Stillman), 49. Studnicka, 59. Kuzmenko (J. Miller, Q. Hughes), 61. E. Pettersson – 8. Caufield (Harris), 13. Suzuki (Guhle), 15. Monahan (Suzuki, Matheson), 17. Pezzetta (Harris, Evans), 56. Dvorak (Dadonov, Armia), 57. J. Anderson