Bono vychytal penalty a Hakimi rozhodl dloubáčkem. Maroko je poprvé ve čtvrtfinále

Fotbalisté Maroka postoupili do čtvrtfinále mistrovství světa. Po vítězství v základní skupině v konkurenci Belgie a Chorvatska si poradili také se Španělskem, které zdolali na penalty. Hrdinou utkání byl brankář Bono, který za svá záda nepustil ani jeden pokutový kop. Dva chytil a třetí pokus zamířil do tyče. Mezi nejlepší osmičkou se Maročané utkají buď s Portugalskem, nebo Švýcarskem.

Španělsko bylo proti Maroku favoritem utkání, ale první poločas nabídl vyrovnanou podívanou. Do úvodní šance se dostali ve 25. minutě Španělé, ale především kvůli chybě brankáře Maroka, jehož rozehrávka skončila na kopačce soupeře. Ten přihrál do vápna Gavimu, ale Bono jeho střelu vyrazil do břevna. Z následné dorážky se neprosadil ani Torres. Veškeré vzrušení ale bylo nakonec zbytečné, protože už úvodní přihrávka na Gaviho mířila do ofsajdu.

O minutu později utekl Asensio po levé straně, ale v nadějné pozici zakončil pouze do boční sítě. První střela na branku tak zamířila až ve 33. minutě a zasloužili se o to hráči Maroka. Mazráwí vypálil nebezpečně z hranice velkého vápna a Simón měl co dělat, aby jeho pokus vyrazil. Ještě větší příležitost si Maročané vytvořili dvě minuty před koncem prvního poločasu, kdy Búfal přesným centrem našel hlavu Akirda, ale ten jen těsně přestřelil.

​O první větší nebezpečí druhého poločasu se postarali Španělé, konkrétně Dani Olmo, který po standardní situaci vypálil přímo na branku, ale Bono dokázal jeho pokus vytěsnit. Zbytek poločasu příliš atraktivní podívanou nenabídl, a tak vše směřovalo do prodloužení. V samotném závěru druhé půle ale mohl rozhodnout Olmo, jehož střílený centr ze standardní situace nikdo netečoval. A Bono měl co dělat, aby míč vyrazil alespoň na roh.

Na konci prvního prodloužení mohl Maroko do vedení poslat Šeddíra, ale Simóna z bezprostřední blízkosti neprostřelil. Velmi blízko gólu měli Španělé ve 123. minutě, ale Sarabia trefil pouze tyč. O vítězi tak musely rozhodnout penalty. Po prvních dvou sériích vedli Maročané 2:0, když Sarabia a Soler neproměnili. Ve třetí sérii selhal také Afričan Benoun, ale to jeho týmu nemuselo tolik vadit, protože ani další Španěl Busquets nedal, a tak rozhodl ve čtvrté sérii Hakimi, který pro historický postup Maroka využil vršovický dloubák doprostřed brány.

Osmifinále:

Španělsko–⁠Maroko 0:1 po penaltách

Rozhodující penalta: Hakimi

Nejlepší hráč zápasu podle redakce Nova Sport: Achraf Hakimi

Achraf Hakimi byl pevným článkem obrany, který držel Španělsko na uzdě. Velmi aktivně podporoval také útok a jako bonus proměnil také rozhodující penaltu.