MS ve fotbale 2022

Ujfaluši: Hlavičkové souboje s Ronaldem? To nemělo cenu, má sílu a skvělý timing

Ujfaluši: Hlavičkové souboje s Ronaldem? To nemělo cenu, má sílu a skvělý timing
Cristiano Ronaldo | Zdroj: Profimedia

Ronaldo se v Kataru stal prvním hráčem v historii, který se trefil na pátém mistrovství světa. Přesto se víc mluví o jeho chování mimo hřiště. Tomáš Ujfaluši ale vzpomíná, jak těžké bylo tohoto portugalského fenoména bránit. V šesti zápasech proti němu neuhrál ani bod.

Asi nikoho nepřekvapí, že jedním z nejskloňovanějších jmen letošního mistrovství světa je Cristiano Ronaldo. Tak tomu je v podstatě od začátku jeho hvězdné kariéry. Posledním momentem, který zaujal, bylo střídání proti Jižní Koreji, kdy svými gesty nepotěšil trenéra Fernanda Santose. "Myslím, že média to vždy trochu zveličí, aby se o tom psalo a mluvilo. Chápu, že on je ten, který chce překonávat veškeré milníky. Po střídání proti Koreji mohl být naštvaný a dal to asi najevo. Ale v této fázi turnaje by měl být pozitivní a táhnout tým," myslí si bývalý český reprezentant Tomáš Ujfaluši. 

I zkušený obránce si ale všiml, že Ronaldo nepředvádí to nejlepší. "Asi na něj trochu doléhá, že opouští jeden z historicky nejlepších klubů. Ještě nemá nic podepsáno, protože se soustředí na mistrovství světa. Řekl bych, že není úplně v optimální formě. V jeho podání jsme zvyklí na jiné výkony," říká Ujfaluši, který ve své kariéře proti Ronaldovi nastoupil šestkrát a pokaždé stál na straně poražených. Jednou v dresu české reprezentace a pětkrát jako hráč Atlética Madrid. 

Související obsah

​"Hrát proti němu je těžké. Potřebujete mít někoho, kdo vám pomůže. S Ronaldem je zbytečné chodit do hlavičkových soubojů. Párkrát jsem to vyzkoušel. Má neskutečnou sílu a timing, takže spíš jsem se střetl s jeho hlavou než s míčem. Je lepší si počkat a posbírat odražené balony," vzpomíná Ujfaluši. "Já se s ním a Messim potkával, když byli v té největší formě, ale vzpomínám na to rád, protože jsem mohl nastupovat proti těm nejlepším na světě," dodává.

Dalším propíraným fotbalistou je Neymar, u kterého nebylo jasné, jestli si po zranění kotníku ještě v Kataru zahraje. Nakonec se ale uzdravil a v osmifinále byl k dispozici. "Já osobně jsem nepředpokládal, že by mohl nastoupit už v osmifinále. Zdálo se, že to na něm nenechalo žádné následky, a vypadal velice dobře a svěže. Celá Brazílie je technicky zdatná, zkouší jeden na jednoho, ať je to Vinícius Júnior, Neymar, nebo Raphinha," všiml si Ujfaluši. 

Související obsah

​"Pokud by se neuzdravil včas, tak ještě má šanci. Je mu 30 let a může hrát na dalším šampionátu. Horší by to bylo u Ronalda nebo Messiho. Věřím tomu, že bezprostředně po zápase, kdy ten kotník vypadal velice nepěkně, měl negativní myšlenky. Myslím, že teď bude hodně odpočívat," říká bývalý český reprezentant na závěr. 

Ronaldo se v utkání proti Ghaně stal prvním hráčem, který vstřelil gól na pátém mistrovství světa:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události