Fotbal

Přijde Ronaldo o kapitánskou pásku? Trenér je na něj stále naštvaný

Po dramatickém konci v Manchesteru United čeká Cristiana Ronalda možná další rána. Trenér Fernando Santos je na něj stále naštvaný kvůli jeho reakci při střídání během posledního skupinového zápasu proti Jižní Koreji. Je tak možné, že v úterním osmifinále proti Švýcarsku vyběhne s kapitánskou páskou někdo jiný, což zkušený kouč naznačil na tiskové konferenci.

Když čtvrtý rozhodčí zvedl nad hlavu tabuli s číslem 7, bylo jasné, že Cristiano Ronaldo střídá. Už v 65. minutě. Slavný fotbalista na to reagoval gestem, kdy přiložil prst ke rtům, což si trenér Portugalska vzal osobně. Pětinásobný vítěz Zlatého míče sice později vysvětlil, že to nemělo s koučem Santosem nic společného, protože se jednalo o reakci na jednoho jihokorejského hráče, který jej chtěl popohnat ze hřiště, ale tím se trenér Portugalska nenechal uchlácholit. 

"Viděli jste ty obrázky?" zeptal se Santos novinářů naštvaně, když se zajímali o jeho názor na Ronaldovo gesto. "Opravdu se mi to nelíbilo. Fakt ne. Ale od té chvíle je vše ohledně této záležitosti hotové. Toto se řeší za zavřenými dveřmi. Je to vyřešené. Udělali jsme za tím tečku a nyní se všichni soustředí na úterní zápas," řekl k tomu. 

Následně se jej novináři zeptali, jestli Ronaldo zůstane kapitánem týmu. "O tom, kdo bude kapitán, rozhoduji, až když dorazím na stadion," zůstal Santos tajemný. Dost to ale může naznačovat, protože kapitán se jen tak nemění, tím spíš na takto velkém turnaji před prvním vyřazovacím zápasem. "Ještě ani nevím, jaká bude sestava. Vždycky jsem se o tom rozhodoval až před zápasem a nehodlám na tom nic měnit," řekl kouč Portugalska. 

Související obsah

​Trenérovu rozladění nepomohlo ani Ronaldovo vysvětlení celé situace. "Byl jsem naštvaný ještě před vystřídáním. Hráč Jižní Koreje mi řekl, ať ze hřiště odcházím rychle. Řekl jsem mu, ať drží hu*u, protože nemá tu pravomoc. K žádným neshodám s trenérem nedošlo," řekl 37letý fotbalista. 

Osmifinálový zápas odehraje Portugalsko proti Švýcarsku v úterý od 20 hodin na Lusail Iconic Stadium. Oba týmy se spolu letos dvakrát utkaly v lize národů. První zápas jasně vyhrálo Portugalsko 4:0, v odvetě ale uspěli 1:0 Švýcaři. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události