Tenis

Plíšková se po půl roce vrací k bývalému trenérovi. Mohu jí pomoct, věří kouč

Plíšková se po půl roce vrací k bývalému trenérovi. Mohu jí pomoct, věří kouč
Karolína Plíšková a Sascha Bajin | Zdroj: Profimedia

Česká tenistka Karolína Plíšková po pěti měsících obnovuje spolupráci se svým bývalým trenérem Saschou Bajinem. Právě pod ním došla do finále Wimbledonu, ale v červenci ho vyměnila za českého trenéra. Nyní naváže na spolupráci, která trvala 20 měsíců.

Plíšková začala s německým trenérem spolupracovat poprvé v listopadu 2020. Pod jeho vedením si zahrála finále prestižních turnajů v Římě, Montrealu i finále grandslamového Wimbledonu. Letos v červenci kouče ovšem vyměnila za českého trenéra Leoše Friedla.

Tato spolupráce ale neměla dlouhého trvání a po pěti měsících se tenistka z Loun vrací k Bajinovi. "Myslím, že i pod jeho vedením se nám podařilo udělat pár zajímavých výsledků," okomentovala na svém webu spolupráci s Friedlem, kterému poděkovala.

"Byla pro mě výzva připravovat hráčku, která dlouhá léta patří do absolutní světové špičky. A jsem rád, že jsem s Karolínou mohl těch pět měsíců spolupracovat," řekl k pětiměsíční štaci u bývalé světové jedničky Friedl.

Sérii turnajů v Austrálii už Plíšková odehraje s trenérem, který dovedl Naomi Ósakaovou k jejím prvním dvěma grandslamovým titulům. "Vracím se hlavně z toho důvodu, že stále věřím, že mohu svými postřehy Karolíně pomoct. Její hra se po zranění ruky postupně zlepšovala a v mých očích dokázala, že se stále může měřit s těmi nejlepšími na světě. Na tyto výkony budeme chtít navázat, a proto jsme se rozhodli naše spojení obnovit. Už se nemohu dočkat, až budu zase sedět v jejím rohu," uvedl ke svému návratu Bajin.

Související obsah

​Německý trenér krátce zkoušel i kariéru na okruhu ATP, ale nedostal se ani do elitní tisícovky, známý je tak díky trenérským úspěchům. Spolu s ním se o Plíškovou budou starat kondiční specialista Jez Green a fyzioterapeut Martin Salvador, kteří u české tenistky zůstávají.

Nástupkyní Plíškové by v budoucnu mohla být talentovaná tenistka Vanessa Balej:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události