MS ve fotbale 2022

Bratr na lavičce? Ostuda, vztekala se sestra Ronalda. Byla to taktika, řekl kouč

Bratr na lavičce? Ostuda, vztekala se sestra Ronalda. Byla to taktika, řekl kouč
Cristiano Ronaldo s trenérem Santosem | Zdroj: Profimedia.cz

Cristiano Ronaldo začal osmifinálový zápas se Švýcarskem na lavičce a na trávník naskočil až v 73. minutě, což vyvolalo řadu spekulací. Hráčova sestra Elma se pustila do trenéra Santose, kterému vyčetla, že absence jejího bratra v základní sestavě je ostuda. Zkušený kouč se nenechal rozhodit a přiznal, že důvody byly pouze taktické. Navíc prohlásil, že s CR7 jsou blízcí přátelé.

V posledním utkání skupiny se Ronaldo a trenér Santos údajně nepohodli kvůli střídání a v osmifinálovém duelu se Švýcarskem už hvězdný fotbalista seděl na střídačce. To doběla rozčílilo hráčovu sestru Elmu, která se k tomu vyjádřila na sociálních sítích. V instagramovém stories nenechala na kouči portugalské reprezentace nit suchou. 

"Je to ostuda. Takhle ponižovat hráče, který tomu dal tolik," uvedla na adresu svého sourozence, jenž naskočil do utkání v 73. minutě. "Velká nespravedlnost," dodala. Nechala se také slyšet, že všechno, co Ronaldo pro tým v minulosti udělal, je zapomenuto a Portugalsko ho najednou nepotřebuje. 

Kouč Santos situaci kolem svého hvězdného svěřence nejdřív nechtěl komentovat, pak se ale rozpovídal. Důvody, proč Ronalda posadil, prý byly taktické. "Mám na tu pozici tři hráče, kterým plně věřím. Pro každý zápas využiju toho, který mi pasuje do strategie," řekl. 

Související obsah

​Vyvrátil také spekulace, že CR7 nenastoupila v základu kvůli předchozímu sporu z utkání s Jižní Koreou. "To je něco, co je vyřešené," pověděl podle deníku Daily Mail

Navíc také přiznal, že s věhlasným hráčem má speciální vztah. "Znám ho od jeho 19 ze Sportingu. Máme velmi blízký vztah," prohlásil. "Pro mě je to velmi důležitý hráč, kterého chci v týmu mít," uzavřel.

Takové bylo Ronaldovo střídání proti Jižní Koreji:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události