Další sporty

Zemřel legendární sudí. V ringu pískal i slavný zápas Tysona s Holyfieldem

Zemřel legendární sudí. V ringu pískal i slavný zápas Tysona s Holyfieldem
Box přišel o velkou osobnost (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia.cz

Boxerská komunita smutní. Ve věku 85 let zemřel bývalý sudí Mills Lane, který pískal i odvetný zápas Mikea Tysona a Evandera Holyfielda v těžké váze, při němž Tyson ukousl soupeři ucho. V kariéře naskočil jako rozhodčí do ringu k nespočtu utkání a později se stal i členem boxerské síně slávy. O úmrtí velké persony informoval její syn Tommy.

Nejprve sám boxoval, poté se přesunul do role rozhodčího. A do ringu se dostal i ve věhlasném odvetném zápase Mikea Tysona s Evanderem Holyfieldem v těžké váze. Ten se uskutečnil v roce 1997 a fanoušci si ho pamatují především proto, že v něm Tyson ukousl protivníkovi kus ucha. 

Agresora tehdy diskvalifikoval a svět obletěly snímky, na kterých má košili potřísněnou krví. Sudí byl vyhlášený svou speciální hláškou před zápasy, kdy hráčům říkal: "Pojďme do toho." Celkem odpískal více než sto utkání. V roce 2002 prodělal mozkovou mrtvici a poté už nemohl pořádně mluvit a moc se pohybovat. 

Související obsah

​O rok později byl uveden do boxerské síně slávy a často bývá označován za legendu tohoto sportu. O úmrtí velké ikony informoval její syn Tommy. "Jeho situace se výrazně zhoršila. Cítil se ale pohodlně a byl obklopený rodinou," uvedl podle portálu The Mirror. Naznačil tak, že jeho otec odešel pokojně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události