MMA

Co je s Vémolou? Ze hry o titul ho možná vyřadil jeho kamarád Muradov

Co je s Vémolou? Ze hry o titul ho možná vyřadil jeho kamarád Muradov
MMA zápasník Karlos Vémola | Zdroj: Profimedia

Karlos Vémola leží od konce listopadu v nemocnici s těžkým zánětem, a podle svých slov dokonce bojoval o život. Co to ale způsobilo? Na vině může být i jeho kamarád a sparingpartner Mach Muradov, který mu při tréninku zasadil několik tvrdých ran. Podle Patrika Kincla si za to Terminátor ale může svým způsobem sám.

"Jsem v nemocnici několikátý den a doktoři pořádně nevědí, co mi je. Dělají se neustálé testy. Jisté je, že jsem měl extrémní zánět. Mně pár dní před hospitalizací už nebylo nejlíp, byl jsem neuvěřitelně unavený. Doktor Kolář říkal, že mám extrémní únavu po úderu do nosu při sparingu s Machem Muradovem," prozradil pro iSport.cz Vémola.

"Udělal se mi pak zánět a už na to jsem bral antibiotika několik dní. Normálně by asi člověk cítil, že je nemocný. Ale já jsem v tu chvíli, myslím, neudělal nic špatně. Cítil jsem se unavený, ale také jsem dost trénoval, takže jsem to bral jako normální věc," pokračoval Terminátor.

K celé situaci se nyní vyjádřil i Machmud Muradov po web eXtra.cz. "Je to takový sport, to se stává. Karlos radši zažije peklo na tréninku než pak v zápase. Už kolikátý zápas mu pomáhám s přípravou a vždycky makáme na 150 procent. Jeden druhého musíme vždy zničit na tréninku a v naší přípravě tam asi fakt něco padlo. Pamatuji si, že jsem mu dal nějaké bomby do břicha a na žebra," přiznal Muradov.

Související obsah

​Ten zároveň přiznal, že o zdravotních problémech Vémoly věděl. "Karlose trápí zdravotní problémy dlouhodobě, ale je to blázen. I když ho něco bolí, tak i přesto maká, dře a jde ke svému cíli," pokračoval Muradov, který zápasí v UFC. Naposledy se představil na UFC 280, kde byl nad jeho síly Caio Borralho.

A rodák z Dušanbe se nyní za svým kamarádem chystá do nemocnice. "V blízké době se tam chystám. Má tam snad být ještě dva týdny," prozradil Muradov odhadovanou délku Vémolovy hospitalizace.

Rány od Muradova ale nemusí být jedinou a hlavní příčinou Terminátorových trablů. Podle Patrika Kincla, který měl právě s Vémolou svést v rámci organizace OKTAGON MMA 30. prosince titulový zápas, si za to může Vémola sám. "Jsem přesvědčen, že hospitalizace v nemocnici není hraná záležitost. A rozhodně to nebude jen nějaká rýmička. Jsem ale také přesvědčen, že si za to může sám," napsal Kincl na své sociální sítě.

Související obsah

​"Jako profesionální sportovec by se o sebe měl člověk starat na sto procent. Všichni jsme měli možnost sledovat jeho různé večírky v době přípravy, které se rozhodně neshodují s kvalitní regenerací. Zranění jsou v MMA dost častá, sám s tím mám své zkušenosti, ale tady se podle dostupných informací řeší jedna a ta samá věc," dodal Kincl.

Patrik Kincl bojoval o pás šampiona v KSW, ale s Robertem Soldičem padl:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události