MS ve fotbale 2022

Máme za sebou nejlepší skupinovou fázi v historii, chválí MS prezident FIFA

Máme za sebou nejlepší skupinovou fázi v historii, chválí MS prezident FIFA
Prezident FIFA Gianni Infantino | Zdroj: Profimedia

Prezident FIFA Gianni Infantino je zatím z probíhajícího fotbalového mistrovství světa nadšený. Podle jeho slov fanoušci viděli nejlepší skupinovou fázi v historii. Navíc je spokojený i s průměrnou návštěvou, která je přes 51 tisíc diváků.

"Viděl jsem všechny zápasy a musím jasně říct, že za sebou máme nejlepší skupinovou fázi v historii. Hrálo se na nádherných stadionech a zápasy měly velmi, opravdu velmi vysokou kvalitu," citovala agentura DPA nejmocnějšího muže světového fotbalu.

Šéf FIFA je nadšený také z průměrné návštěvy, která je přes 51 tisíc diváků. "Je to jednoduše neuvěřitelné. Atmosféra na zápasech je fantastická. Dva a půl milionu lidí fandí v ulicích a další stovky tisíc lidí povzbuzují fotbalisty na stadionech," pokračoval 52letý Infantino. Podle jeho slov a dat zatím sledovalo zápasy mistrovství světa u televizních obrazovek přes dvě miliardy lidí.

Související obsah

​Celá FIFA v čele s Infantinem byla kritizována za to, že mistrovství světa je právě v Kataru. Jedním z důvodů je porušování lidských práv a také to, že volba v roce 2010 byla zmanipulovaná. Při zápase základní skupiny mezi Anglií a Walesem se navíc Infantino objevil na velkoplošné obrazovce ve fanzóně a fanoušci obou týmů ho vypískali.

Zatím poslední zápas na mistrovství světa odehráli Portugalci se Švýcarskem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události