MS ve fotbale 2022

Flick ustál skupinový propadák. U německé reprezentace pokračuje

Flick ustál skupinový propadák. U německé reprezentace pokračuje
Trenér Hansi Flick | Zdroj: Profimedia

Německý fotbal zažil na letošním mistrovství světa další zklamání. Šampioni z roku 2014 na úvod padli s Japonskem a remíza se Španělskem a výhra nad Kostarikou už na postup nestačily, takže Němci podruhé v řadě skončili už před vyřazovací fází. Trenér Hans Flick to ovšem vyhazovem neodskákal. Po středeční schůzi s prezidentem německé asociace je jasné, že u kormidla zůstává a soustředí se na domácí Euro v roce 2024.

Prezident německé fotbalové asociace (DFB) Bernd Neuendorf a viceprezident DFB Hans-Joachim Watzke vedli ve středu rozhovor se současným reprezentačním trenérem Hansem Flickem o budoucnosti nároďáku a i přes letošní propadák jsou plní optimismu.

"Všichni jsme přesvědčení, že mistrovství Evropy v roce 2024 v naší zemi představuje skvělou příležitost pro fotbal v Německu. Naším cílem je, aby byl turnaj sportovním úspěchem. Máme plnou důvěru v Hansiho Flicka, že tuto výzvu spolu s týmem zvládne," vyjádřil se pro web DFB Neuendorf.

Také sám Flick si věří: "Můj trenérský tým i já jsme optimističtí ohledně mistrovství Evropy v naší zemi. Jako tým můžeme dosáhnout mnohem víc, než jsme ukázali v Kataru. Propásli jsme tam skvělou příležitost, ale poučíme se z toho."

Související obsah

​Flick převzal německou reprezentaci v srpnu 2021. S týmem absolvoval 19 zápasů s bilancí 11 výher, 6 remíz a 2 prohry. Předtím působil necelé dva roky u Bayernu Mnichov, se kterým dokázal vyhrát v jedné sezoně 6 trofejí včetně Ligy mistrů.

V posledním skupinovém zápase na mistrovství světa Německo porazilo Kostariku, ale na postup to nestačilo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události