MS ve fotbale 2022

V Kataru vznikl kuriózní rekord. Fotbalová malba zakrývá celé hřiště

Během fotbalového mistrovství světa vznikl i jeden rekord, který se netýká samotného mistrovství, ovšem fotbalu ano. Íránský umělec Emad Salehi vytvořil největší malbu na světě, která byla zapsána do Guinnessovy knihy rekordů. Dosavadní rekord překonal šestinásobně. Název díla je Příběh míče.

Malba byla rozprostřena na fotbalovém hřišti Katarské univerzity a zakryla ho celé. Standardní fotbalové hřiště má 7 140 čtverečních metrů a Příběh míče má dokonce 9 652 čtverečních metrů. Emad Salehi na svém díle pracoval pět měsíců s tím, že maloval 14–18 hodin denně.

"Emad Salehi dosáhl rekordu 9 652 metrů čtverečních. Takže je to šestkrát větší než předchozí rekord, tudíž je to vskutku ohromující rekord," řekl zástupce Gunniessových světových rekordů Shaddy Gadd při potvrzení rekordu.

Salehi na dílo použil přes 3 tisíce litrů barvy a 150 štětců. Tématem malby je fotbalový míč, historické momenty předchozích světových šampionátů, pořadatelské země, vítězové a nejlepší hráči.

Související obsah

"Byla to výzva, jelikož prostor, kde jsem maloval, měřil jen 600 metrů čtverečních, ale malba má 9 600 metrů čtverečních. Při malování v takovém prostoru jsem musel přemýšlet, jak to poté bude vypadat," uvedl sám autor.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události