MS ve fotbale 2022

V portugalském týmu je stále dusno. Ronaldo prý pohrozil, že ho opustí

V portugalském týmu je stále dusno. Ronaldo prý pohrozil, že ho opustí
Cristiano Ronaldo | Zdroj: Profimedia

Přesto, že Portugalci vyhráli osmifinálový zápas nad Švýcarskem 6:1, nevládne v týmu dobrá atmosféra. Podle portugalských médií Cristiano Ronaldo dokonce pohrozil, že tým opustí, protože není spokojen se svojí rolí. Po úterním utkání také odmítl trénovat s náhradníky.

Okolo Cristiana Ronalda je v letošní sezoně hodně živo. Fanoušky ale neoslňuje svými výkony na hřišti, jak tomu bylo zvykem po celou dobu jeho profesionální kariéry, ale hodně se mluví o jeho chování mimo hřiště. Do důležitého zápasu proti Švýcarsku nastoupil až jako střídající hráč v 74. minutě, což podle portugalských médií nepřijal úplně s nadšením. A také podle portugalských médií vyhrožoval, že národní tým opustí. 

Navenek se ale Portugalci snaží působit, že se nic neděje. Trenér Santos sice před utkáním se Švýcarskem neskrýval své rozladění ohledně Ronaldovy reakce na střídání proti Jižní Koreji, ale jinak se snaží špinavé prádlo neprat na veřejnosti. "Ronaldo mluvil se všemi z týmu. Je to lídr a vždycky se snaží pomoct," řekl podle deníku The Mirror Goncalo Ramos, který do utkání nastoupil právě na úkor Ronalda a vstřelil do sítě Švýcarska tři góly. K jeho slovům se připojuje také stoper Pepé. "Ronaldo s tím nemá žádný problém. Moc dobře ví, že nejdůležitější je tým. Bylo to rozhodnutí trenéra a to musíme respektovat," řekl zkušený obránce po zápase podle portugalských médií

Související obsah

Bývá zvykem, že bezprostředně po utkání trénují hráči základní sestavy a náhradníci zvlášť, protože obě skupiny hráčů potřebují jiný typ regenerace. Ronaldo se tak měl zapojit do druhé skupiny, ale to odmítl. Raději si zacvičil v posilovně s prvním týmem. Na sociální sítě také napsal pozitivní vzkaz. "Úžasný den pro Portugalsko. Luxusní představení týmu plného talentu a mládí. Ten sen je živý! Až do úplného konce! Do toho, Portugalsko!

Jak to tedy v portugalském týmu doopravdy je, zůstává otázkou. Vypadá to, že to není tak růžové, jak se snaží hráči a trenéři prezentovat na veřejnosti. Na výsledcích se to však zatím neprojevuje, což je pro národní tým z Pyrenejského poloostrova nejdůležitější. Ve čtvrtfinále se Portugalsko utká s Marokem, které je největším překvapením turnaje. Utkání začíná v sobotu od 16 hodin. 

Portugalsko v osmifinále rozstřílelo Švýcary 6:1:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události