MS ve fotbale 2022

Dny Luise Enriqueho jsou ve španělském týmu sečteny. Už má nástupce

Dny Luise Enriqueho jsou ve španělském týmu sečteny. Už má nástupce
Luis Enrique | Zdroj: Profimedia

Fotbalové mistrovství světa v Kataru skončilo pro Španělsko neúspěchem. Znamená to konec trenéra Luise Enriqueho, který se s národním týmem loučí po třech letech. Už je také jasné, kdo jej nahradí. Novým koučem se stal současný trenér jednadvacítky Luis de la Fuente.

Luis Enrique seděl na lavičce Španělska od 19. listopadu 2019. Od té doby odkoučoval 45 zápasů národního týmu, ve kterých posbíral 24 výher. Reprezentaci vedl na dvou velkých turnajích. Na loňském mistrovství Evropy došel s týmem do semifinále, kde vypadl po penaltách s Itálií. Letošní mistrovství světa ale skončilo velkým neúspěchem, jelikož se La Roja rozloučila s turnajem už v osmifinále.

V březnu měl 52letý kouč možnost prodloužit smlouvu, ale neudělal to, aby pro něj bylo snadné odejít, pokud Španělsko na mistrovství světa vyhoří. A to se stalo. Španělsko totiž po prohře s Marokem vypadlo.

Španělské médium Cadena SER ve středu večer informovalo, že v následujících 48 hodinách by fotbalový svaz měl oznámit odvolání trenéra a zároveň jmenovat jeho náhradníka. Stejné informace měly i deníky Diario AS a Mundo Deportivo. Enrique se měl mezitím sejít se sportovním ředitelem Josém Franciscem Molinou, aby spolu pohovořili o trenérově budoucnosti. Nakonec se dohodli, že 52letý kouč u reprezentace skončí. 

Související obsah

Enriqueho ve funkci nahradí Luis de la Fuente, který v posledních devíti letech vedl španělské výběry do 19, 21 a 23 let. Na klubové úrovni působil jako trenér Athleticu Bilbao nebo Alavésu. 

Španělsko v osmifinále vypadlo s Marokem po penaltovém rozstřelu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události