MMA

Šéf UFC nesnáší fotbal. Je to sport pro tříleté děti, nic nemusíte umět, říká

Šéf UFC nesnáší fotbal. Je to sport pro tříleté děti, nic nemusíte umět, říká
Šéf UFC Dana White | Zdroj: Profimedia

Šéf nejprestižnější MMA organizace světa UFC Dana White v současné době asi nesleduje fotbalové mistrovství světa. Po internetu nyní koluje 4 roky staré video, kde White kritizuje fotbal. Podle jeho slov je to sport pro nejméně talentované, a proto ho hrají i tříleté děti.

Dana White je šéfem UFC, tedy organizace, kam by se chtěl dostat každý MMA zápasník. 53letý Američan své bojovníky uznává jako velké sportovce, ale to samé nemůže říct o fotbalistech. V roce 2018 v rozhovoru pro Calgary Sun srovnával fotbal s hokejem a do nejoblíbenějšího sportu na světě se pořádně opřel.

"Fotbal nemohu vystát. Myslím, že je to sport pro nejméně talentované lidi na světě. Existuje důvod, proč ten sport hrají tříleté děti. Jen běháte a kopete do míče," řekl šéf UFC.

"Hrajete sport, ve kterém je brána takhle velká, ale skóre je 3:1? Děláte si ze mě pr*el? Jak netalentovaní musíte být, abyste skórovali jen třikrát, když je brána takhle velká?" položil řečnickou otázku.

Související obsah

​"V hokeji máte chlapy na bruslích se zahnutými hokejkami, kteří musí trefit puk do brány, jež je stejně velká jako brankář. Tohle je sport, ve kterém by mělo být dobré skóre 3:1," uzavřel svou kritiku.

Když dal Richarlison na mistrovství světa tento parádní gól, nevypadalo to, že by mu chyběl sportovní talent:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události