MMA

Rameno mu zničili, když ho zkoušeli nahazovat, řekl o Procházkovi šéf UFC

Rameno mu zničili, když ho zkoušeli nahazovat, řekl o Procházkovi šéf UFC
MMA zápasník Jiří Procházka | Zdroj: Profimedia.cz

Krátce před galavečerem UFC 282, kde měl titul v polotěžké váze obhajovat Jiří Procházka, navštívil šéf UFC Dana White podcast Paddyho Pimbletta a řeč pochopitelně přišla i na Procházku. Kritické zranění ramene si podle něj nepřivodil při samotném tréninku, ale zničili mu ho prý lidé v tělocvičně, kteří se pokoušeli vykloubené rameno nahodit zpátky. White také prozradil, jaké jsou další plány s titulem v polotěžké váze.

"Za všechny ty roky v UFC je tohle to nejhorší zranění ramene, které jsme kdy viděli," řekli podle Whitea doktoři, kteří zraněné rameno viděli. Procházkův trenér a manažer Martin Karaivanov krátce po zranění uvedl, že si ho jeho svěřenec přivodil při jednom wrestlingovém porazu, ale podle Whitea to bylo trochu jinak.

"Stalo se to, že mu to rameno vyskočilo a nějací týpci v gymu se mu ho pokusili nahodit, ale rozervali mu to na sr**ky a zničili mu rameno," řekl White v podcastu Paddyho Pimbletta. Doplnil ale také, že Procházku právě před tímto varoval: "Říkám to tobě, řekl jsem to jemu a říkám to všem bojovníkům. Pokud se ti cokoliv stane, nasedni do pos**ného auta a jeď do nemocnice, za všechno zaplatíme."

Šéf UFC také zmínil, že Procházkova pozice se nezměnila: "Stále na něj bude pohlíženo jako na šampiona, jelikož svůj pás neprohrál, ale uvolnil ho. Tihle chlapi (Blachowicz s Ankalajevem – pozn. red.) budou bojovat o titul. A uvidíme, jak dlouho to bude trvat, mohou to být ještě dva zápasy, než bude schopný se vrátit."

Na otázku, zda po tomto zápase bude Teixeira vyzyvatelem číslo jedna, odpověděl White rázně. "Stoprocentně. Pravděpodobně to bude trvat dva zápasy, než se Jiří vrátí, takže další bude Glover," uklidnil alespoň částečně fanoušky brazilského bijce. Samozřejmě otázkou zůstává, kdy bude Procházka připraven se vrátit. Sám je odhodlaný porvat se o titul co nejdříve, a pokud nebude vítěz následujícího zápasu schopný či ochotný obhajovat titul v brzké době, nemuselo by se na Teixeiru vůbec dostat.

Související obsah

​Fanoušci bohužel na UFC 282 tedy neuvidí bojovat Jiřího Procházku, ale karta je i přesto nabitá. Kromě zmiňovaného titulového boje se v kleci představí i populární Paddy Pimblett v hlavním předzápase proti Jaredu Gordonovi. Diváci se budou moci těšit i na Bryce Mitchella, autora jednoho ze dvou ukončení technikou twister v historii UFC. Svůj debut si odbyde také Raul Rosas jr., jenž se v 18 letech stane nejmladším bojovníkem v historii UFC.

Procházka kvůli nedávnému zranění přišel o možnost obhajovat letos titul v UFC:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události