šipky

Gawlas: Šipky jsou taková haluz. Jednou zahraju geniálně, pak to moc nevyjde

Už 15. prosince začíná tradiční mistrovství světa v šipkách. Poprvé v historii se ho zúčastní dva čeští hráči, a to Adam Gawlas a Karel Sedláček. Oba byli hosty čtvrteční Snídaně, kde o blížícím se turnaji povyprávěli.

"Je to už moje třetí účast, tak doufám, že využiju odehraných zkušeností za poslední roky. Nechám tam maximum a doufám, že minimálně jeden zápas se mi podaří vyhrát," řekl Karel Sedláček, který se v prvním kole utká s Australanem Raymondem Smithem, s nímž v kariéře ještě nikdy nehrál.

A jak je na turnaj připravený 20letý Adam Gawlas? "U mě je to vždycky taková haluz. Jednou zahraju geniálně, podruhé to moc nevyjde, tak uvidíme, jak mi to zrovna sedne. Moc se připravuju, tak doufám, že to vyjde," říká mladý šipkař.

Moderátor Snídaně se jich poté zeptal, kdo bude na mistrovství jejich největším soupeřem. "Já sám," odpověděl po chvilce přemýšlení Gawlas s úsměvem. "Adam to vystihl, protože největší soupeř jsi sám sobě. Když ten stín překonáš, tak se to odlehčí a jsi schopen předvádět parádní výkon. Když uděláš chybu, musíš na to rychle zapomenout, protože ten zápas vypadá, že trvá dlouho, ale přitom je to strašně krátké. Je potřeba se oklepat a koncentrovat se," doplnil ho Sedláček. 

Související obsah

​A co by poradili začínajícím šipkařům? "Kdo chce hrát šipky, platí pro to pár zásad. Pevné postavení, moc se u toho netřepat, držet ruku v jedné výšce a snažit se házet tam, kam míříš. Opakovat tisíckrát až milionkrát, až to dopadne," řekl Sedláček. "Karel asi řekl vše. Nejdůležitější je, aby vás to bavilo, protože když vás to baví, tak vám to jde dvakrát více. Nějaký trik nemám. Vlastně na tom nic není, je to úplně jednoduché," směje se Gawlas.

Na závěr pozval Sedláček diváky ke sledování šipek: "Je to strhující atmosféra. Rychlá hra, která se vyvíjí nahoru a dolů. Člověk vede o 300 bodů a ještě je schopný prohrát. Kdo ten zápas vidí v televizi, tak je nadšený, a kdo to zažije naživo, tak je uchvácený."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události