Skvělá Davidová. Česká biatlonistka si doběhla pro umístění na stupních vítězů

Česká biatlonistka Markéta Davidová. | Zdroj: Profimedia.cz

Markéta Davidová dosáhla v letošní sezoně na své první umístění na stupních vítězů. Ve sprintu na 7,5 kilometru v rakouském Hochfilzenu si doběhla pro druhé místo, když na střelbě udělala pouze jednu chybu. Lepší byla jen Němka Denise Herrmannová-Wicková. Do stíhacího závodu, který je na programu v sobotu, se kvalifikovala z 55. pozice také Jessica Jislová.

Markéta Davidová začala v Hochfilzenu na výbornou. Po 22. místě a dvou sedmých místech ve finském Kontiolahti se v Rakousku blýskla velmi dobrým běžeckým a střeleckým výkonem. Po první střelbě, kterou zvládla bez chyby, ztrácela na Slovinku Lampičovou 11,4 vteřiny. Druhá položka vestoje už tak úspěšná nebyla, závodnice totiž jednou minula terč. I tak ale dokázala druhé místo udržet. Jen se změnilo obsazení první pozice. Vyšplhala se na ni Němka Herrmannová-Wicková, jelikož Lampičová udělala tři chyby a propadla se na 18. pozici.

Druhou pozici si Davidová udržela i při projetí cílovou rovinkou. Tolik úspěšné už nebyly její reprezentační kolegyně. Jessica Jislová udělala na střelnici dvě chyby a příliš se jí nevedlo ani běžecky, což ve výsledku stačilo až na 55. místo. Čtyři pozice za ní skončila Lucie Charvátová, která si jen tak tak zajistila stíhací závod, jenž je na programu v sobotu. To samé už neplatí pro Terezu Voborníkovou, jež se umístila na 63. místě, a Elišku Václavíkovou, která doběhla na 77. pozici.

​V celkovém pořadí světového poháru se Davidová posunula na sedmou pozici. Vedoucí závodnicí je Francouzka Simonová. V hodnocení sprintu je Češka na čtvrtém místě.