Další sporty

Davidová po druhém místě: Sjezdy jsem jezdila šíleně, za zatáčky se stydím

Biatlonistka Markéta Davidová dosáhla na své první umístění na stupních vítězů v této sezoně. Ve sprintu v rakouském Hochfilzenu dojela na druhém místě, přesto byla sama k sobě po závodě hodně kritická. V rozhovoru pro Radiožurnál uvedla, že nebyla vůbec spokojena s tím, jak si počínala při sjezdech a v zatáčkách.

Ve sprintu na 7,5 kilometru nestačila Davidová pouze na Němku Denise Herrmannovou-Wickovou, díky čemuž se v pořadí disciplíny posunula na čtvrté místo. "Jsem ráda. Jsem spokojená s výsledkem, ale úplně ne s tím, co jsem předváděla na trati, ale asi to dneska bylo dobré," hodnotila Davidová v rozhovoru pro Radiožurnál. Poté ještě konkretizovala, co se jí na jejím výkonu nezdálo.

"Musím říct, že mi to všude možně klouzalo. Sjezdy jsem jela úplně šíleně, fakt strašně. Přišlo mi, že jsem dřív s takovou tratí neměla problém, tak uvidíme, co řeknou lidi, kteří mě viděli na trati. Fakt se stydím, jak jsem dneska jezdila zatáčky," hodnotila Davidová sebekriticky. "Udělala jsem si nějaký plán a ten mi úplně nevyšel. Včera jsme se věnovali hlavně zatáčkám, dneska jsem si to hodně projížděla, ale i tak jsem nebyla schopna to projet nějak normálně," dodala nejlepší česká biatlonistka. 

Související obsah

​Střeleckou položku vleže zvládla Davidová bez chyby, na stojce jednou minula. "Stojka dneska nebyla tak v rytmu a klidu, jak bych si představovala. Asi je důležité, že na poslední ránu jsem si počkala, odložila ji a pak ji trefila," řekla Davidová, která v létě hodně pracovala na rychlosti střelby. "Snažila jsem se celou přípravu dělat to samé dokolečka. Neřešila jsem, že mi to zrovna nepadá. Ale pokud to nebude padat, tak nemá cenu střílet rychle. Snažím se to dělat pořád stejně," řekla na závěr.

O další umístění na stupních vítězů se Davidová bude moci poprat během sobotní stíhačky, do které odstartuje ze druhého místa. Závod začíná v 11:30

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události