Hokej

Mladý hokejista na školním turnaji napadl soupeře. Čelí trestnímu stíhání

Mladý hokejista na školním turnaji napadl soupeře. Čelí trestnímu stíhání
Ondrej Molnár (v modrém) | Zdroj: Profimedia

Na středoškolském florbalovém turnaji ve slovenské Nitře se stal incident, do kterého se zapojili dva mládežničtí hokejoví reprezentanti. Jeden z nich, konkrétně Ondrej Molnár, zlomil soupeři sanici a nyní čelí trestnímu stíhání.

Hokejisté Nitry a mládežničtí reprezentanti Adam Sýkora (18) a Ondrej Molnár (17) se zúčastnili školního florbalového turnaje. Jenže na konci jednoho ze zápasů byl podle portálu Šport.sk ostře atakovaný právě Sýkora a na základě toho se strhla potyčka.

V ní měl Molnár pěstí udeřit do tváře jednoho ze soupeřů a tvrdou ranou mu měl zlomit sanici a vyrazit zuby. Napadený kvůli tomu musí nyní podstoupit operaci. Poté byla zavolána policie, která odvedla Molnára na stanici, kde ho vyslechla a následně propustila.

"Dne 7. prosince 2022 v čase kolem 9:00 došlo v Nitře na hrací ploše florbalového hřiště Městské sportovní haly, tedy na veřejně přístupném místě, k přečinu výtržnictví v souběhu s ublížením na zdraví. Policie okolnosti tohoto incidentu vyšetřuje, proto nebude k doposud zjištěným skutečnostem poskytovat žádné bližší informace," řekla policie webu Šport.sk.

"První úder dostal do tváře Ondrej Molnár, má roztržený ret. Ondra úder instinktivně vrátil, naneštěstí nepřiměřenou silou, čímž způsobil zranění protihráči. Konal neúmyslně, v zápalu boje a ve vybičované atmosféře. Svého skutku lituje a upřímně se omluvil," stojí v prohlášení školy, která turnaj organizovala.

Související obsah

​Podle jednoho ze svědků byl ale právě Molnár agresivnější, a měl dokonce napadnout ještě jednoho soupeře. "V celém konfliktu byli hráči Nitry od začátku agresivnější. Od nás se kluci snažili bránit spoluhráče, ale klukům z Nitry to bylo jedno, naháněli všechny. Ondrej Molnár naháněl dalšího hráče až k naší střídačce, kde ho shodil na zem a začal ho kopat, dával mu kolena na bradu, dokud mu nezapadl jazyk. Naštěstí nakonec nebyl vážně zraněn," řekl svědek pro slovenský web.

Ondrej Molnár i Adam Sýkora by se měli v pondělí hlásit na srazu slovenské reprezentace do 20 let k přípravě na juniorské mistrovství světa. To začíná 26. prosince v Kanadě a celou situaci teď řeší Slovenský svaz ledního hokeje (SZLH). "O zmíněném incidentu shromažďujeme informace a k dané věci zaujmeme konkrétní stanovisko," prozradil mluvčí SLZH Peter Jánošík.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události