Motorsport

Slavná Rally Dakar bude od začátku ledna k vidění na Nova Action

Nejslavnější rally světa, tedy Dakar, bude k vidění na stanici Nova Action. Diváci se od 1. do 17. ledna 2023 mohou těšit na pravidelné vysílání z nejnáročnější motoristické soutěže. Přímo v Saúdské Arábii bude i štáb TV Nova, který celou trasu legendárního závodu absolvuje se závodníky, a divákům tak zprostředkuje exkluzivní reportáže a rozhovory.

Každý večer bude na stanici Nova Action hodinový moderovaný magazín, který shrne to nejaktuálnější dění. Vysílání poběží z nového sportovního studia, které můžete znát i z vysílání fotbalového světového šampionátu. První díl pořadu Dakar 2023 startuje 1. ledna, poslední se odvysílá 17. ledna. Od 1. do 15. ledna bude probíhat samotný závod, následující dva dny budou speciální díly. Vrchol přijde 17. ledna, kdy přímo do studia zavítají nejúspěšnější závodníci Rally Dakar 2023.

Ve studiu se budou střídat dva moderátoři. Jedním z nich bude Radek Mazal, reportér televize Nova a moderátor oblíbeného magazínu Český motorsport. Druhým bude Martin Pouva, který je dlouholetým moderátorem Televizních novin a dříve působil také jako šéf vysílání Formule 1 na obrazovkách Skupiny Nova. Tým ještě doplní Nikola Červinková, která se objevuje ve studiích MotoGP a také moderuje Sportovní noviny.

Diváci se mohou těšit také na reportáže přímo ze Saúdské Arábie, odkud se bude každý den hlásit Richard Tesař. Vysílání zpestří také zajímaví hosté jako bývalý závodník MotoGP Karel Abraham nebo bývalá účastnice Rally Dakar zpěvačka Olga Lounová.

Související obsah

​Slavnostní start a prolog legendárního závodu proběhne na břehu Rudého moře 31. prosince. Cíl je naplánován do města Dammám u Perského zálivu.  Během dvou týdnů najedou závodníci v drsných podmínkách celkem 5 tisíc kilometrů. Mezi nejznámější jména, která budou letos na Dakaru startovat, patří Nasser Al-Attiyah, Carlos Sainz, Stéphane Peterhansel nebo francouzská legenda WRC Sébastien Loeb. Na Arabském poloostrově se představí i početná enkláva českých závodníků.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události