Motorsport

Kolocová se na Dakar naladila vítězstvím. Je mistryní Středního východu

V pouhých 18 letech se pilotka týmu Buggyra Aliyyah Kolocová dočkala svého prvního velkého titulu. Talentovaná závodnice se stala šampionkou Středního východu, a skvěle se tak naladila na Dakar, který startuje 31. prosince.

Před blížícím se Dakarem je to ta nejlepší zpráva. Pro Aliyyah Kolocovou to bude na slavném Dakaru velká premiéra a pár týdnů před startem ukázala, že je ve formě. V Dubaji ovládla ve své třídě dvoudenní rally a je celkovou šampionkou Středního východu.

"Bylo náročné dostat se do cíle. Na trati bylo hodně dun, samé nahoru a dolů. Takže jsem měla trošku mořskou nemoc. Jsem ale velmi šťastná, jaký skvělý výsledek se nám povedl. Ty duny byl fakt náročné, protože nevidíte dolů. A občas byly vážně strmé," přiznala po závodě Kolocová.

Související obsah

​"Kdybyste se mě před rokem zeptali, jestli jsem tento výsledek očekával, řekl bych, že ne. Je to opravdu nečekané," řekl Martin Koloc, otec Aliyyah a ředitel týmu Buggyra ZM Racing.

Kolocová se tak vítězstvím parádně naladila na nejtěžší rallyový závod, tedy na Dakar. Ten startuje v Saúdské Arábii 31. prosince.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události