Fotbal

Real vyhrál přetahovanou o 16letého mladíka. Zaplatí ohromný balík

Real vyhrál přetahovanou o 16letého mladíka. Zaplatí ohromný balík
Endrick | Zdroj: Profimedia

Jeden z nejslavnějších fotbalových celků Real Madrid vyhrál podle renomovaného novináře Fabrizia Romana přetahovanou předních evropských klubů o talentovaného šestnáctiletého mladíka Endricka. Suma, kterou by měl královský velkoklub zaplatit brazilskému Palmeiras, je ohromná – 72 milionů eur (1,75 miliardy korun).

Endrick by měl se čtrnáctinásobným vítězem Ligy mistrů podepsat dlouhodobý kontrakt, a to až do června 2030. Ve smlouvě se údajně řeší už pouze detaily. K madridskému celku se ale ihned po podpisu nepřipojí. K Los Blancos by se měl definitivně přidat až v létě 2024, kdy dovrší plnoletost. V útoku by se tak mohl potkat s dalšími dvěma brazilskými útočníky. Konta soupeřů zatěžují svými góly ještě Rodrygo a Vinícius Júnior.

Real Madrid však nebyl jediným evropským celkem, který měl o Endricka zájem. Jedním z hlavních uchazečů o služby mladičkého útočníka bylo také francouzské PSG. Jeho domluva s Palmeiras ale údajně skončila na finanční stránce. Zájem prý měla i londýnská Chelsea.

Související obsah

​Endrick v současné době nastupuje za Palmeiras a debutoval v něm teprve 6. října. Navíc v brazilské lize se svým týmem získal titul a stal se vůbec nejmladším střelcem v klubové historii. 25. října se dvakrát prosadil proti Athleticu Paranaense.

Brazílii se na světovém šampionátu daří a po výhře nad Jižní Koreou už je ve čtvrtfinále:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události