MMA

Fighter Procházka je po operaci. Lékař prý tak zničené rameno ještě neviděl

Fighter Procházka je po operaci. Lékař prý tak zničené rameno ještě neviděl
Zápasník Jiří Procházka | Zdroj: profimedia.cz

Zápasník Jiří Procházka se podrobil operaci ramene, které si poranil při tréninku na obhajobu titulu v UFC. Svěřil se do rukou Petra Neorala, jenž patří mezi největší kapacity v oboru. Lékař měl veleúspěšného fightera na stole asi tři hodiny a po zákroku řekl, že tak poničené struktury ještě neviděl.

Byla to pro něj hodně velká rána. V přípravě na obhajobu titulu v UFC se úspěšný český fighter Jiří Procházka zranil a odletěl zpět do Čech, aby se z těžkého zranění zotavil. Tento týden absolvoval operaci a brzy začne pomalu rehabilitovat. 

"Jsem v pořádku, všechno se vyvíjí tak, jak má. Věřím, že zase půjdu do plných sil. Doktoři mi říkali, že si s tím dali trošku práce, ale jsou to profesionálové, ti nejlepší v České republice," uvedl pro iSport.cz krátce po zákroku. 

Ten trval přibližně tři hodiny a nástrojů se chopil zkušený lékař Petr Neoral. A se nechal slyšet, že Procházkovo zranění bylo hodně specifické. "Unikátní případ. Poškozeny byly opravdu všechny struktury," řekl pro Blesk.cz.

Zároveň prozradil, že poškození ramene bylo závažnější, než se předpokládalo. "Je to závažné. Že máme z operace dobrý pocit, neznamená, že je všechno v pohodě. Udělali jsme první krok, ale cesta to bude ještě pořádně dlouhá. Jak napsali kolegové v Americe, že se jedná o nejhorší úraz ramene v dějinách UFC, to můžu jenom podtrhnout. Bylo to ještě horší, než magnetická rezonance napovídala," přiznal.

Související obsah

A popsal, co všechno musel spravovat: "Opravdu jsme museli šlachy i vazy, které byly prasklé, prošít vlákny a fixovat zpátky do kostí pomocí speciálních šroubků. Kotviček, chcete-li. Má tam spoustu cizího fixačního materiálu."

Poté, co zraněný kloub viděl a operoval, také poupravil prognózy na návrat. "Budeme vědět za dva tři měsíce. Jirka zná svoje tělo dobře a ví, jak postupovat. V Americe říkali, že ho čeká stopka minimálně na rok, pak mluvili o deseti měsících. My jsme si udělali plán na dobu nějakých sedmi osmi měsíců. Zatím je reálné, že by v září mohl zase zápasit," pověděl.

Český bijec však zůstává pozitivní. "Teď začíná ta hlavní fáze, tedy kvalitní regenerace. Do konce roku musím odpočívat," uzavřel. 

Jiří Procházka byl hostem pořadu 1:1:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události