MS ve fotbale 2022

Proč trenér vyřadil Onanu během MS? Tajná nahrávka prozradila podrobnosti

Proč trenér vyřadil Onanu během MS? Tajná nahrávka prozradila podrobnosti
Kamerunský brankář André Onana. | Zdroj: Profimedia.cz

Byl to jeden z nejkontroverznějších momentů dosavadního průběhu MS. Kamerunský brankář André Onana totiž na šampionátu skončil dřív než zbytek mužstva. Důvodem byly hádky mezi ním a trenérem Songem, kterému se prý nelíbil jeho styl chytání. Teď se objevilo video, jež zachycuje trenéra při rozhovoru s jeho bratrem, kde jasně říká, proč brankáře Interu z mužstva vyhodil.

Kamerun na mistrovství světa hned několikrát zaujal, i když nedokázal postoupit ani ze skupiny. Kromě vítězství nad Brazílií se několik dní řešil skandál ohledně předčasného odjezdu brankáře Onany. 

Hráč Interu se totiž nepohodl s trenérem Songem a Katar opustil dřív než tým. A to už před druhým zápasem skupiny proti Srbsku, který nakonec skončil remízou 3:3. 

Důvodem neshod mezi koučem a hráčem prý byl Onanův styl chytání. Ten se Songovi nelíbil, a protože si jeho svěřenec nedal říct, musel národní tým opustit. Teď začala po internetu kolovat nahrávka rozhovoru mezi trenérem a jeho bratrem, která vše potvrzuje. A fanoušky hodně zajímá. Nikdo totiž nechápal, proč trenér Song vyřadil vynikajícího gólmana a oslabil kádr. 

Související obsah

​Staršímu bratrovi, který byl v Kataru rovněž součástí týmu, si Song stěžoval na Onanovu nedisciplinovanost. "Zavolal jsem si ho před zápasem, ale nepřišel. Na tréninku chtěl pracovat výhradně individuálně a v zápasech hodně riskoval. Požádal jsem ho, aby přestal riskovat, a on mi řekl, že o tom se mnou nechce mluvit. Odpověděl jsem mu: 'Mluvím s Aboubakarem, Choupo-Motingem, Zambo Anguissem. Kdo jsi, že s tebou nemohu mluvit?" pověděl Song. 

Rozhovor prý nahrála třetí osoba, jež tajně vstoupila do kanceláře kamerunské fotbalové asociace. Alespoň to tvrdí trenér, který vydal prohlášení na svém instagramu. V něm zmínil, že vůbec nevěděl o tom, že jeho promluvu s bratrem někdo natáčí. 

Kamerun v závěrečném zápase skupiny porazil Brazílii:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události