Fotbal

Na Ukrajině chybí teplo a Šachtar prosí o pomoc. Real Madrid poslal 20 generátorů

Na Ukrajině chybí teplo a Šachtar prosí o pomoc. Real Madrid poslal 20 generátorů
Stadion Realu Madrid Santiago Bernabéu | Zdroj: Profimedia

Ukrajina čelí ruskému bombardování i nedostatku elektřiny, zástupci fotbalového Šachtaru Doněck proto poprosili ostatní evropské kluby o pomoc při shánění generátorů, které by Ukrajincům zajistily přísun tepla. Na výzvu zareagovala spousta týmů včetně věhlasného Realu Madrid. Jeho vedení poslalo do válkou zmítané země 20 přístrojů.

Obyvatelé Ukrajiny už od konce letošního února čelí válečnému konfliktu s Ruskem a před nadcházející zimou jde do tuhého. Kvůli ruskému bombardování je v zemi zmítané válkou nedostatek tepla i elektřiny a Ukrajinci nevědí, co s nimi v období s nejhorším počasím v roce bude. Zástupci Šachtaru Doněck proto přišli s prosbou o pomoc směrem k ostatním klubům. 

Poprosili, aby jim další týmy pomohly získat 160 generátorů. Řada evropských celků neváhala a ihned pomocnou ruku podala. Zástupci Realu Madridu podle informací na klubovém webu poslali prostřednictvím své nadace na Ukrajinu 20 generátorů.

Související obsah

​Zapojily se i další celky – Werder Brémy, Benfica Lisabon, Feyenoord Rotterdam či skotští giganti Celtic Glasgow a Glasgow Rangers. Aby se přidaly i české kluby, začaly na sociálních sítích apelovat čeští fanoušci. Obě pražská S výzvy vyslyšela a pošle na Ukrajinu shodně pět generátorů. 

​Rusové bombardují Ukrajinu a civilisté nemají dost tepla a elektřiny. Proto prosí o pomoc i fotbalový klub:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události