Tenis

Tenista z elitní stovky prý dopoval, do vyšetření případu byl suspendován

Tenista z elitní stovky prý dopoval, do vyšetření případu byl suspendován
Polský tenista Kamil Majchrzak | Zdroj: Profimedia.cz

U 77. hráče světa Kamila Majchrzaka byl odhalen doping, který ukázalo několik pozitivních testů. Mezinárodní jednotka pro bezúhonnost tenisu (ITIA) informovala, že dokud případ nevyřeší, bude tenista suspendován.

Tři odevzdané vzorky a tři pozitivní výsledky. Polský tenista Kamil Majchrzak momentálně řeší hodně závažný problém. Pravidelné kontroly u něj totiž odhalily doping. Zakázané látky v sobě měl na turnajích v bulharské Sofii, japonském Tokiu i jihokorejském Soulu. 

Nejdál došel právě v Jižní Koreji, kde si zahrál semifinále. Momentálně mu patří v žebříčku ATP 77. místo, na kurty ale musí na nějakou dobu zapomenout. Než se případ vyšetří, byl totiž suspendován, jak informovala ITIA. Sám hráč se k situaci vyjádřil na sociálních sítích, kde přiznal, že vědomě by se nikdy ničeho takového nedopustil. 

Související obsah

"Začal jsem nejtěžší boj svého života – boj, abych dokázal svou nevinu," uvedl. V jeho těle se údajně našla látka SARM, což je selektivní modulátor receptoru androgenu. Tenista teď může požádat o přezkoumání B vzorku.

Pokud nebude moct hrát, znamená to problém i pro polskou reprezentaci. Majchrzak je za Hurkaczem polskou dvojkou a měl na konci prosince nastoupit v soutěži družstev na United Cupu v Austrálii. 

Doping je velkým tématem. A to v řadě sportů. Takhle o něm mluvil lékař, který ho odhalil u Maradony:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události