Fotbal

Rivalita jde stranou. Pražská S pomohou Ukrajině. Pošlou po pěti generátorech

Rivalita jde stranou. Pražská S pomohou Ukrajině. Pošlou po pěti generátorech
Zdroj: Profimedia

Zástupci pražských S ukázali, že ne vždy jde jen o fotbal. Zapojili se do výzvy Šachtaru Doněck, stejně jako řada dalších evropských klubů, a poskytnou pomoc válkou zmítané zemi. Vedení ukrajinského klubu totiž požádalo ostatní týmy o pomocnou ruku a 120 generátorů, které by Ukrajincům v době ruského bombardování zajistily teplo a elektřinu. Po Realu Madrid, Benfice či Brémách se rozhodly přispět i Slavia a Sparta. Ty pošlou shodně pět přístrojů.

Fotbalový svět obletěla zpráva, že Real Madrid zareagoval na výzvu Šachtaru Doněck a poslal na Ukrajinu 20 generátorů, které mají tamním obyvatelům pomoci zajistit v těžké době teplo a elektřinu. Přidaly se i další evropské týmy a požadavek na 120 přístrojů se začal k radosti Ukrajinců měnit v realitu. 

Čeští fanoušci na sociálních sítích rozjeli kampaň a prosili o pozornost i zástupce tuzemských klubů, aby Ukrajině rovněž pomohli. Jako první zareagovala Sparta a přislíbila pět generátorů. "Ano, zapojujeme se do iniciativy Šachtaru a Nadační fond ACS zajistí a poskytne 5 elektrocentrál," uvedl na twitteru tiskový mluvčí Letenských Ondřej Kasík. 

Související obsah

​S pomocí přispěchal i úřadující vicemistr Fortuna ligy. Šéf sešívaných Jaroslav Tvrdík zareagoval i na komentáře fanoušků, kteří se snažili Slavii vyhecovat a psali, že když dala přístroje Sparta, nesmí slávisté zaostávat. "Iniciativa, kde nebudeme s ACS soutěžit, ale rádi se přidáme. Také jich pět poskytneme," uvedl Tvrdík na svém twitterovém účtu. Dva nejstarší české kluby tak navzdory velké rivalitě pomáhají společně. Na Ukrajinu díky nim poputuje hned deset generátorů. 

Ukrajince sužuje zima. Fotbalové kluby se proto přidaly ke skvělé iniciativě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události