MS ve fotbale 2022

Argentinci se po výhře vysmívali soupeři a čelí kritice. Otamendi tým brání

Argentinci se po výhře vysmívali soupeři a čelí kritice. Otamendi tým brání
Argentinci se po výhře vysmívají Nizozemcům | Zdroj: Profimedia

Argentina ve vypjatém čtvrtfinále na MS v Kataru porazila Nizozemsko a postoupila do semifinále. Po utkání ale Jihoameričané předvedli neférové gesto vůči soupeři. Někteří hráči vedení Otamendim se totiž vysmívali fotbalistům Oranjes. Zkušený zadák Benfiky ale vše zdůvodnil a sebe i své spoluhráče brání.

Mužstvo vedené Lionelem Messim zvládlo duel proti Nizozemsku, když zvítězilo na penalty. Krátce poté ale začali jihoameričtí hráči slavit takovým způsobem, že to některé fanoušky pobouřilo.

Když Lautaro Martínez proměnil pokutový kop a rozhodl o vítězství, začali fotbalisté běhat po hrací ploše a radovat se. Stejně jako by to udělal každý tým, který by po takovém průběhu triumfoval a postoupil. 

Otamendi a Paredes ale směrem ke smutnícím Nizozemcům předvedli hodně neférové gesto. Dali totiž najevo výsměch. Otamendi si přiložil obě ruce k uším a Paredes ho napodobil. Ostatní hráči jen zatínali ruce a vesele křičeli. Hvězdný Messi byl sice v hloučku hříšníků také, výhru ale slavil obyčejně. A ke gestům směrem k soupeři se nesnížil. 

Související obsah

​​K situaci, kterou začala řada fanoušků kritizovat, se vyjádřil i samotný Otamendi. Zadák Benfiky se nechal slyšet, že gesto byla jen odpověď na provokace ze strany soupeře.

"Oslavoval jsem to tváří v tvář soupeři, protože tam byl jeden nizozemský hráč, který při každém našem pokutovém kopu přišel a říkal něco jednomu z našich hráčů. Obrázek byl vytržen z kontextu," uvedl na sociálních sítích

Argentina udolala Nizozemsko ve čtvrtfinále na penalty:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události