MMA

Carmoucheová obhájila titul. Sabatello po prohře nemohl najít východ

Další zajímavý turnaj má za sebou americká MMA organizace Bellator. Liz Carmoucheová navázala na svou minulou titulovou výhru a šampionský pás proti Julianě Velasquezové udržela díky páce na ruku ve druhém kole. Hlavní zápas poté obstarali v rámci pyramidy bantamové váhy Raufeon Stots a Danny Sabatello.

Turnaj Bellator 289 nabídl zajímavou podívanou. Po dvou semifinálových bitvách známe finalisty pyramidy bantamové váhy o milion dolarů (23 milionů korun). Na stejné akci ještě obhajovala titul v muší váze Liz Carmoucheová, která i podruhé dokázala porazit Julianu Velasquezovou. Američanka sebrala Brazilce pás letos v dubnu, když vyhrála v závěru čtvrtého kola na TKO. Obhajobu ale tak dlouho neprotahovala.

Na konci druhého kola nasadila Velasquezové páku na ruku, čímž donutila soupeřku odklepat předčasný konec. Carmoucheová tak dokázala obhájit svůj titul a od přechodu z UFC do Bellatoru zůstává neporažená. Vyhrála všech svých pět zápasů.

V hlavním zápase večera se utkali v rámci pyramidy bantamové váhy prozatímní šampion Raufeon Stots s Dannym Sabatellem a bojovalo se plných 25 minut. Skórovací karty bodových rozhodčích poté překvapily. Jeden sudí totiž přiřkl všech pět kol Sabatellovi, ale zbylí dva nabodovali 48-47 pro druhého z bijců, takže Stots si udržel pás prozatímního šampiona a postoupil do finále pyramidy.

Související obsah

​Sabatello prohru nenesl dobře a ihned po vyhlášení soupeřova jména chtěl opustit klec. Fanouškům tím ale přichystal vtipný moment, jelikož nemohl najít východ. Fanoušci po jejich klání na internetu odsoudili bodování sudího Douga Crosbyho. Jeho výsledek 50-45 pro Sabatella označují za nejhůře naskórovaný zápas v historii.

Stotsovým finálovým soupeřem v boji o milion dolarů bude Patchy Mix. Ten na stejné akci dokázal ve druhém kole uškrtit Magomeda Magomedova, kterému nasadil tzv. anaconda choke.

Výsledky hlavní karty akce Bellator 289:

Raufeon Stots – Danny Sabatello na body (45-50, 48-47, 48-47)

Liz Carmoucheová – Juliana Velasquezová na submisi (2. kolo, čas 4:24)

Patchy Mix – Magomed Magomedov na submisi (2. kolo, čas 2:39)

Dalton Rosta – Anthony Adams na body (30-27, 30-27, 30-27)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události