Fotbal

Miminka sportovců v roce 2022: Poprvé rodičem Hejnová, Nadal či Rossi

Miminka sportovců v roce 2022: Poprvé rodičem Hejnová, Nadal či Rossi
Zdroj: Profimedia

Rok 2022 byl bohatý nejen na řadu událostí, parádních výkonů a sportovních příběhů, narodila se v něm také spousta dětí, které by jednou mohly navázat na úspěšné kariéry svých rodičů. Miminky se to letos hemžilo v hokeji, fotbale, tenise i MMA. Z narození potomka se radovaly atletka Zuzana Hejnová, tenistka Kristýna Plíšková nebo partnerka fotbalisty Ronalda.

Dobrých zpráv není nikdy dost, a tak média v průběhu celého roku informovala i o dětech sportovců, které se čerstvě narodily. Rok 2021 na ně byl hodně bohatý a fanoušci českých i světových sportovních celebrit se nemusí bát, že by byla nouze o nástupce těch nejlepších. 

Už v únoru se radoval ze šťastné události slalomář Vavřinec Hradilek, kterému partnerka Lucie porodila dceru Kaylu. Holčička se narodila v ostravské nemocnici a k malé Sáře tak stříbrnému olympijskému medailistovi přibyla další sestřička. 

Březen se nesl ve znamení narození prvního potomka slavného silničního motocyklisty Valentina Rossiho. Tomu jeho Francesca přivedla na svět dceru Giuliettu, tedy Juliii. 

Související obsah

V květnu se radoval slavný český pár, Lucie Šafářová a Tomáš Plekanec. Bývalá tenistka a hokejista Kladna se po dceři Leontýnce tentokrát dočkali chlapečka, kterému dali jméno Oliver. Ve stejném měsíci oslavili narození potomka také bývalý fotbalista Sparty Dávid Hancko a tenistka Kristýna Plíšková. Slavný pár nezapomněl prozradit pohlavní ani jméno. Narodil se jim chlapeček, jehož pojmenovali Adam. 

To Cristiano Ronaldo se v měsíci lásky těšil na narození dvojčat. Jeho i jeho partnerku Georginu však potkala velká tragédie, jedno z miminek totiž krátce po porodu zemřelo. Smutek portugalské superstar utlumila po smrti chlapce zdravá holčička Bella Esmeralda. 

Červenec se nesl ve znamení fotbalu. Slávistický záložní Peter Olayinka totiž na sociálních sítích oznámil, že se mu narodila dcera Gemma. Nelenil ani boxer Vasil Ducár. Krátce před odletem na zápas o evropský titul IBF musel spěchat do nemocnice, jeho partnerka totiž přivedla na svět dceru. 

Související obsah

Z dcery se těší i bývalá tenistka Johanna Kontaová, jež se malou dcerku se jménem Emmeline pochlubila na sociálních sítích. Kromě mistrovského titulu s Plzní oslavil další životní úspěch Luděk Pernica. Tomu manželka Kateřina porodila syna, kterého šťastný pár pojmenoval po tatínkovi. 

Rozrostla se i rodina fotbalisty Patrika Schicka. Jeho sestra Kristýna porodila svému partnerovi a bývalému hráči Sparty Lukáši Třešňákovi druhého potomka, syna Liama. 

V říjnu se stal poprvé otcem hvězdný tenista Rafael Nadal. Jeho manželka Mery prý na soukromé klinice v Palmě přivedla na svět syna Rafaela. V českém  prostředí slavili ve druhém podzimním měsíci atletka Eliška Klučinová a její partner muzikant Pokáč. Bývalá sedmibojařka čerstvě narozenému synovi dala jméno Tobiáš. 

Dvojnásobnou radost mohla mít i překážkářka Zuzana Hejnová. Na jaře kvůli těhotenství ukončila kariéru a na podzim se stala maminkou syna Matyáše. Kvůli dopingu soupeřky z OH v Londýně navíc dodatečně získala místo bronzu stříbro.

Slávistický fotbalista Tomáš Holeš rovněž přivítal nového člena rodiny, a to druhou dceru. 

Zuzana Hejnová kvůli těhotenství ukončila sportovní kariéru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události